חייל פגע במכוון במטוסי F-16

כתב אישום הוגש נגד טכנאי מטוסים בבסיס רמת דוד בטענה כי חיבל בשני מטוסי קרב מדגם F-16 בשל ריב עם מפקדו

פרשה חמורה בחיל האוויר: המשטרה הצבאית עצרה טכנאי מטוסים בחשד שהשחית לפחות שני מטוסי F-16 מטייסת היושבת בבסיס רמת דוד בצפון בשל ריב עם מפקדו הישיר.

נגד הטכנאי הוגש כתב אישום לבית הדין הצבאי של חיל האוויר. כתב האישום נגד החייל מייחס לו שתי עבירות של השמדת רכוש ועבירה נוספת, חמורה יותר, של חריגה מסמכות עד כדי פגיעה בביטחון המדינה.

לפי כתב האישום, החייל נשלח לבצע בדיקות תקינות למטוסי אף-16, ובמהלך הבדיקה שביצע באחד המטוסים נפל מידו מוט המשמש לטיפול מכני בחלק מהמטוס, שבו מותקנת מערכת הגלגלים. כתוצאה מכך, נפגע מפסק "נעילה מטה". החייל ניסה ליישר את המפסק וכשראה שלא יכול לעשות זאת, תלש אותו ממקומו ולא דיווח על כך למפקדיו.

הפרשה אירעה ב-27 באוקטובר. בעקבות מעשיו של הטכנאי הושבתו כל הטיסות ברמת דוד. כל מטוסי ה-F-16 בבסיס עברו בדיקות כדי לוודא שלא ניזוקו גם.

"בעשותו כך סבר הנאשם כי הוא גורם לנזק לחלק חשוב במטוס שעלול לגרום להתרסקותו", טוענת התביעה הצבאית. בהמשך, ביצע פעולה זהה במטוס אחר. בחקריתו במצ"ח אמר כי המעשים נעשו בכוונה.

אולי יעניין אותך גם

משרד החוץ האמריקני אישר רכש מסוקי CH-53K לחיל האוויר הישראלי

By Cpl. Hailey Clay - dvidshub.net, Public Domain, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=69246872

משרד החוץ האמריקני אישר רכש מסוקי CH-53K לחיל האוויר הישראלי

עלות כל מסוק כ-95 מליוני דולרים (מחיר מארינס בlot 5). עוד כ-100 מליון דולרים לכל מסוק ילכו על תחזוקה לחמש שנים, מערכות ישראליות, מנועים נוספים במחסן, סימולטורים ושעות עבודה