חייל נפצע אנושות מפגיעת טנק

תאונה קשה: במהלך תרגיל משולב של כוחות חי"ר ושיריון, טנק דרס חייל ופצע אותו אנושות. בעקבות האירוע נעצרו כלל האימונים ברמת הגולן עד קיום תחקיר ראשוני

חיילי חי"ר מתאמנים (ארכיון: דו"צ)

חייל צה"ל נפצע באורח אנוש בשעות הבוקר בשטח אש ברמת הגולן במהלך אימון משולב של כוחות רגלים ושריון, כך מוסר דובר צה"ל. החייל נפצע כתוצאה מפגיעת טנק. 

על פי הדיווח, החייל קיבל טיפול רפואי ראשוני במקום ופונה להמשך קבלת טיפול רפואי בבית החולים "רמב"ם" בחיפה. הודעה נמסרה למשפחתו. בעקבות האירוע נעצרו כלל האימונים ברמת הגולן עד קיום תחקיר ראשוני תוך שימת דגש על כללי הבטיחות בנושא שילוב רכבי קרב משוריינים וכוחות רגלים.

מהפרטים הידועים עד כה עולה כי חייל גולני, המשרת בתפקיד רפואי בגדוד 51, נדרס על ידי טנק של חטיבה 188 מסוג מרכבה סימן 3, ונפצע קשה מאוד בפלג גופו העליון. התרגיל בוצע במסגרת קורס מפקדי פלוגות ומפקדי גדודים.

זוהי אינה התאונה היחידה שהתרחשה החודש. בתחילת אוגוסט סמ"ר חיים חלסצי ז"ל, בן 21 מנתניה, מדריך קליעה במג"ב, נהרג מפליטת כדור בשוגג מנשקו של טירון שהדריך. המקרה אירע בזמן מטווח בבסיס הטירונים של מג"ב סמוך ליישוב מכמש שבבנימין. מהפרטים שידועים עולה כי הכדור נפלט מנשקו של הטירון ופגע בחזהו של חלסצי.

חלסצי פונה בשלב ראשון לבית החולים הדסה הר הצופים אך שם קבעו הרופאים את מותו.

אולי יעניין אותך גם

מראה, מראה שעל הקיר - מי יהיו מפקדי הטייסות הבאים של חיל האוויר?

קורס מפקדי טייסות מתקיים בימים אלו בצה״ל. אל"מ ט', מפקד הקורס: "בעשרה החודשים הראשונים המטרה היא היכרות המערכות והתהליכים המבצעיים של צה"ל. ואילו בחודשיים האחרונים עוסקים בפרקטיקה של אתגרי הפיקוד האווירי״