חיילי קרקל יצאו לתרג"ד ראשון

לראשונה מאז הקמתו ביצע גדוד קרקל תרג"ד באזור הרי מדבר יהודה

לוחמת גדוד קרקל (צילום: אורי שיפרין, דו"צ)

גדוד קרקל קיים בשבוע שעבר תרגיל גדודי ראשון, מאז הוקם, באזור הרי מדבר יהודה. באחת לפנות בוקר, עם צבעי הסוואה על הפנים, התעוררו לוחמות ולוחמי הגדוד ויצאו אל ההרים.

 

"אנחנו יוצאים עכשיו לרגע האמת. אני רוצה להגיד לכם שאני גאה בכל אחד ואחת מכם. אנחנו עושים כאן היסטוריה וכל מי שישתתף יזכור את הלילה הזה לכל החיים", אמר מפקד גדוד קרקל, סא"ל יעקב בן יקר, לחיילים, רגע לפני היציאה לתרגיל "רטוב", באש חיה.

 

"הגדוד חיכה לתרג"ד הזה הרבה שנים, ואני חושבת שזו התקדמות גדולה לקרקל לערוך תרגיל כל כך גדול – זה בעצם מוכיח עד כמה הגדוד איכותי, כמה הוא טוב ומתפתח", הסבירה לאתר צה"ל מפקדת פלוגת אוגוסט, סרן מיכל סטרשנב. היא מאמינה בגדוד הזה, ביכולות החיילים והחיילות שבו, ובעצם התרג"ד צה"ל מביע את האמון בהם גם.

 

"יש הרבה התרגשות, בעיקר אחרי כמה שבועות של אימון מוצלח, כשהתרג"ד זה השיא", היא מוסיפה, "השוויון מתחיל בגדוד המעורב. השילוב של הבנים והבנות רק עושה טוב ובעיניי זה חשוב. אני רואה בזה חובה".

 


אולי יעניין אותך גם

אחרי 37 שנים: בסיס חטיבת החילוץ וההדרכה של פיקוד העורף (בה"ד 16) עובר מצריפין למשכנו החדש ברמלה 

קרדיט: אגף דוברות והסברה, משרד הביטחון
 

אחרי 37 שנים: בסיס חטיבת החילוץ וההדרכה של פיקוד העורף עובר לרמלה 

הבסיס החדש משתרע על שטח של 120 דונם, מתוכם 15,300 מ"ר בנוי, וכולל: משרדים, מבני מגורים, כיתות לימוד והדרכה, מרכז לוגיסטי, מטווח מקורה, נשקייה, מסלול מכשולים, מגרש כדורסל וטריבונה