חיזבאללה משנה מדיניות

בארגון החליטו לחדש את הפעילות הצבאית הגלויה באזור הגבול הלבנוני. מדובר במהלך בעל השלכות בעייתיות לישראל

חיזבאללה משנה מדיניות

האם חיזבאללה מחמם את הגזרה? העיתון הלבנוני "אל-אחבאר", הנחשב מקורב לחיזבאללה, מדווח כי הארגון החל בחידוש הפעילות הצבאית הגלויה של פעיליו לאורך הגבול עם ישראל. על פי העיתון, מדובר בשינוי בדפוס פעולה מחושב. סוגיית שינוי הפעילות של חיזבאללה כבר הפך לטענה מרכזית של ישראל על כך שמדובר במהלכים המנוגדים להחלטת מועצת הביטחון של האו"ם 1701 שנתקבלה בעקבות מלחמת לבנון השנייה.

העיתון "הארץ" מדווח כי מדובר על שינוי מדיניות בעל השלכות בעייתיות לישראל בטווח הרחוק, במיוחד לאור העובדה שחיזבאללה כבר אינו חושש לקחת אחריות על פיגועים המתרחשים בגבול עם ישראל. כזכור ב-7 באוקטובר הופעלו שני מטעני חבלה כנגד כוח של חבלני צה"ל שעסק בנטרול זירת מטענים בגזרת הר דב. מזכ"ל הארגון, חסן נסראללה, לקח אחריות על האירוע.

כבר לפני מספר שבועות בכירים בפיקוד צפון התריעו על כך שפעילות חיזבאללה באזור הגבול הולכת ומתחדשת, וכי פעילי הארגון אינם חוששים להסתובב עם נשק סמוך לגבול.

אולי יעניין אותך גם

Photo credit: Elad Malka
 

דעה | המבצעים בעזה הם פלסטר ואי אפשר רק להתמגן - הפתרון טמון בהליך מדיני

ד״ר רפי שגיב טוען כי עוד מבצע בעזה (הפעם: ״עלות השחר״) נחוץ, אך אינו מביא לשקט ארוך טווח. ״אף ממשלה, מאז הסכמי אוסלו לא העזה ללכת לצעד מדיני אמיץ״, טוען שגיב. ״הגישה הזו מביאה את ישראל לידי קיפאון וחולשה״