חיה"א תקף בתגובה לירי מהרצועה

בדרך לסיבוב נוסף? מעבר כרם שלום נסגר

f-16. צילום: חיל האוויר

שוב לא שקט בדרום: פחות חצי שנה אחרי מבצע "עמוד ענן" כלי טיס של חיל-האוויר תקף במהלך הלילה שבין שבת לראשון מתקןלאחסון אמצעי לחימה בדרום רצועת עזה.

 צה"ל מסר כי זוהו פגיעות מדויקות במטרות. כל מטוסינו שבו בשלום לבסיסם.

 עוד נטען כי התקיפה מהווה תגובה לירי תלול המסלול לעבר שטח מדינת ישראל. "צה"ל מדגיש כי צה"ל לא יסבול כל ניסיון פגיעה באזרחי מדינת ישראל ובחיילי צה"ל וכי אין בכוונת צה"ל לאפשר חזרה למציאות שקדמה למבצע "עמוד ענן".

"צה"ל רואה בחומרה את ניסיונות הירי לעבר שטח מדינת ישראל ואת ארגון הטרור חמאס כאחראי לכך", נטען עוד בהודעה של צה"ל.

 בתוך כך, כאמצעי לחץ נוסף ובתגובה לארועים,  מתאם פעולות הממשלה בשטחים, אלוף איתן דנגוט, הורה על סגירת מעבר כרם שלום בפני העברת סחורות שיעדן רצועת עזה. מעבר ארז יפעל במתכונת מצומצמת בלבד, למקרים שנחשבים "הומאניטריים". 

אולי יעניין אותך גם

President Joe Biden And Vice President Kamala Harris walk from the Rose Garden of the White House to the Oval Office Friday, March 12, 2021, following their remarks celebrating the passage of the American Rescue Plan. (Official White House Photo by Adam Schultz)

דעה | עצמאות 73: ישראל מגדלת עמוד שדרה ויוצאת נגד ארה״ב 

ישראל החליטה להתעמת עם ארה״ב סביב הסכמות הגרעין במהלך שחושף עמוד שדרה ישראלי. למרות הנזק האפשרי ביחסים, נראה כי בירושלים עתידים לאשר עוד מבצעים באיראן אם ביידן לא ייסוג מהסכמות 2015