חיה"א יירט כלי טיס בלתי מאויש

דובר צה"ל מוסר כי כלי הטיס יורט מעל אזור צפון הנגב. עדיין לא ידוע מקורו, אולם ישנה הערכה כי ייתכן ושוגר במטרה לאסוף מודיעין. צפו ביירוט

חיל האוויר זיהה ויירט בסביבות השעה עשר הבוקר כלי טיס בלתי מאויש שהצליח לחדור לשטח ישראל באזור צפון הנגב. על פי דובר צה"ל כלי הטיס הופל בשטח פתוח בצפון הנגב. כוחות צה"ל סורקים כעת את האזור על מנת לאסוף את שרידיו ולזהותו.

אחת האפשרויות הנבדקות כעת על ידי גורמים בצבא היא שמדובר בכלי טיס פלשתיני. על פי הערכות כלי הטיס לא המריא משטח רצועת עזה. הוא שהה בשטח ישראל כמחצית השעה ולא נשא עליו חומרי נפץ. כלי הטיס הופל על ידי שני מטוסי קרב מדגם F-16I ("סופה") שהוזנקו לעברו.

שר הביטחון, אהוד ברק, בירך את הרמטכ"ל, רב-אלוף בני גנץ, ואת מפקד חיל האוויר, האלוף אמיר אשל, על "הביצוע החד והיעיל במהלכו סוכל ויורט המזל"ט באזור שמדרום לחברון". לדברי ברק, "אנו רואים בחומרה רבה את הניסיון לפגוע במרחב האווירי של ישראל ונשקול את תגובתנו בהמשך".

צפו ביירוט:

אולי יעניין אותך גם

צילום: משרד החוץ
 

ישראל מאשימה את מפקד זרוע הכטב״מ של משמרות המהפיכה בתקיפת כלי השיט במפרץ

לא ברור אילו הוכחות הוצגו בתדרוך שתומכות בטענה. ״האחראי הישיר לפעולות אלו של שיגור כטב"מי נפץ, הוא סעיד אראג'אני שאת שמו אני חושף פה לראשונה״, טען בני גנץ בפגישה עם שגרירים