חוסר האמון בין ראשי הרשויות לצה"ל

חוסר האמון בין ראשי הרשויות לצה"ל

העובדה ש-200 אלף תלמידים בכמה ערים וישובים בדרום לא לומדים היום למרות "החזרה לשגרה" של פיקוד העורף מצביעה על בעיה חמורה. ראשי הרשויות לא סומכים יותר על מערכת הביטחון בעיניים עצומות כמו בעבר.

לא פלא. עד היום, אחרי שנים של ירי רקטות בישובים רבים באזור, המיגון - בעיקר של מוסדות ציבוריים כמו בתי ספר - לא הושלם. ראשי הרשויות רואים גם את העובדה המוזרה שצה"ל הצטייד רק בשתי מערכות של "כיפת ברזל". הם גם לא מבינים איך צה"ל הגדול לא יכול לשתק את הירי אל יישוביהם.

הסלחנות המוזרה שנוקטת מערכת הביטחון מול טרור רקטי מול אוכלוסיה אזרחית ,יוצר אי אמון גדל והולך בין התושבים וראשי הרשויות כנציגיהם ובין מערכת הביטחון וצה"ל. זו תופעה מדאיגה אבל כל עוד מערכת הביטחון נוהגת כפי שהיא נוהגת, ומשלימה למעשה עם העובדה שחלק מאוכלוסיית ישראל נתון תחת איום יומיומי של טרור תלול מסלול , חוסר האמון הזה ברור לגמרי.

כמה שרים דיברו בימים האחרונים על "חוסנו של העורף" ועל כך ש"דמם של משגרי הרקטות בראשם". כמה שמילים של פוליטיקאים בישראל הן חסרות משמעות.

אולי יעניין אותך גם

אחרי 37 שנים: בסיס חטיבת החילוץ וההדרכה של פיקוד העורף (בה"ד 16) עובר מצריפין למשכנו החדש ברמלה 

קרדיט: אגף דוברות והסברה, משרד הביטחון
 

אחרי 37 שנים: בסיס חטיבת החילוץ וההדרכה של פיקוד העורף עובר לרמלה 

הבסיס החדש משתרע על שטח של 120 דונם, מתוכם 15,300 מ"ר בנוי, וכולל: משרדים, מבני מגורים, כיתות לימוד והדרכה, מרכז לוגיסטי, מטווח מקורה, נשקייה, מסלול מכשולים, מגרש כדורסל וטריבונה