חוסלו בכירי הג'יהאד העולמי ברצועה

"סוכל פיגוע ענק"

חיסול ברצועה: חיל האוויר והשב"כ חיסלו סמוך לצאת השבת בג'בליה שבצפון רצועת עה פעילים המשתייכים למועצת השורא של ארגון המוג'הידין, המשתייך לג'יהאד העולמי.

 מצה"ל נמסר כי הסיכול בא בתגובה לנטילת אחריות על ידי הארגון לירי שבוצע לעבר נתיבות בליל שבת.

דובר צה"ל הוסיף ביום ראשון כי בין ההרוגים בתקיפה גם השאם עלי עא כרים סעידני, יליד 1965, תושב בוריג' שבמרכז רצועת עזה.

 סעידני היה ממייסדי ארגון מועצת השורא של המוג'האדין בקצוות ירושלים. ארגון זה פועל במסגרת הג'יהאד העולמי והיה מעורב בפעילות טרור נרחבת כנגד אזרחי מדינת ישראל וחיילי צה"ל, ומקדם מזה שנים תפיסה רדיקלית הנשענת על עקרונות הג'יהאד והסלפיה.

 ארגון מועצת השורא אחראי לשורה של פיגועים בשטח מדינת ישראל, לרבות פיגוע שהתרחש ב-27 בינואר 2009, בו הופעל מטען חבלה רב עוצמה לעבר סיור צה"לי. בפיגוע נהרג נגד צה"ל, ונפצע קצין באורח קשה.

 במסגרת פעילותו היה אחראי סעידני על פעילות טרור בגבול רצועת עזה, בדגש על הנחת מטענים וירי תלול- מסלול.

סעידני נחקר ונכלא לזמן ממושך על ידי החמא"ס בשל פעילותו בג'יהאד העולמי, אך שוחרר באוגוסט 2012, למרות מודעות החמא"ס לפעילותו ולמעורבותו בפיגועים.

 בימים אלה ומאז שחרורו מכלא החמא"ס פעל סעידני לקידום והכוונת פיגוע מורכב מגזרת סיני וזאת בשיתוף פעולה של פעילים מרצועת עזה ופעילים סלפים בסיני, טוענים בצה"ל.

אולי יעניין אותך גם

דוברות שב״כ

תראו מופתעים: שב״כ חושף כסף אירופאי שמגיע לארגוני טרור פלסטינים בכסות פעילות הומניטארית

הכתובת על הקיר לפחות עשור. ״מוסדות החזית העממית רימו את ארגוני הסיוע באירופה באמצעות שיטות שונות – דיווח על פרויקטים פיקטיביים, העברת מסמכים שקריים, זיוף וניפוח חשבוניות, הטיית מכרזים ועוד״, מסבירים בשב״כ