חוזה המשך לאלביט באוסטרליה

כמעט 300 מיליון דולר: החברה חתמה על חוזה המשך לאספקת מערכות נוספות לניהול קרב ופעילות להפחתת סיכונים לצבא האוסטרלי

אלביט מערכות הודיעה כי משרד ההגנה האוסטרלי הפעיל אופציות לרכישת כמויות נוספות במסגרת חוזה המשך, על ידי שינוי חוזי וכן הזמין מאלביט מערכות פעילות להפחתת סיכונים באמצעות סקר בתנאים של חוזה המשך.

ההיקף הכולל של שתי הפעילויות מסתכם בכ-229 מיליון דולר (לא כולל מס). החוזה יתבצע במהלך שלוש שנים. אלביט מערכות היא הקבלן הראשי של מערכות ניהול הקרב של הצבא האוסטרלי. הפרויקט, שיתבצע בחלקו הגדול על ידי חברת אלביט מערכות אוסטרליה, יתמוך ביעדי הצבא האוסטרלי להפוך לצבא דיגיטלי.

נשיא ומנכ"ל אלביט מערכות בצלאל (בוצי) מכליס אמר: "אוסטרליה היא שוק חשוב מאד עבורנו ואנו גאים בכך שנבחרנו על ידי משרד ההגנה האוסטרלי לבצע את חוזי ההמשך האלו. מכליס הוסיף: "אלביט מערכות היא מובילה עולמית בתחום המערכות הטקטיות לניהול קרב (מענ"ק) הנמצאות בשימוש מבצעי בעשרות צבאות ברחבי העולם ואנו שבעי רצון מאד מהצבעת האמון של הלקוח האוסטרלי".

כזכור, ב-2010, זכתה אלביט מערכות בחוזה של משרד ההגנה האוסטרלי, בהיקף של כ- 298 מיליון דולר ארה"ב (כ-331 מיליון דולר אוסטרלי), לאספקה, התקנה, הטמעה ותמיכה של מערכות תקשו"ב (תקשורת, שליטה ובקרה) מרמת החייל הבודד ועד רמת מיפקדת החטיבה, במסגרת התכנית "יבשה 75/125" של הצבא האוסטרלי. מערכות התקשו"ב מתבססות על מערכת ניהול קרב (מענ"ק) לכוחות רגליים, כוחות רק"מ (רכב קרבי משוריין) וחפ"קים נפרסים. חשיבותה העיקרית של המערכת היא ביכולתה להקטין באופן משמעותי את סיכוני הפגיעה מ"אש ידידותית" (ירי דו-צדדי), על ידי שיפור הבטיחות והתיאום בין הכוחות השונים של צבא אוסטרליה והשגת יעילות, בטיחות ואפקטיביות מירביות.

במאי 2012 זכתה אלביט בחוזה של צבא פינלנד לאספקת מערכות מתקדמות לחיילי חי"ר, המהווה שלב ראשון בתכנית הצטיידות כוללת של פינלנד במערכות מודיעין חזותי (ISTAR) מתקדמות, בהיקף שאיננו מהותי לחברה. הפתרון שאלביט מערכות הציעה לצבא הפיני כולל מערכות תצפית (MARS), תוכנה המגבירה את ההתמצאות הסביבתית, רדיו אישי נישא לחייל (PNR-1000) ומערכות מחשוב המיועדות להגביר את היכולות המבצעיות של הצבא הפיני בתחום המודיעין, אחיזת השטח ויכולות חייל החי"ר. הפיתרון של אלביט מערכות יתמוך בצבא הפיני בפיתוח דוקטרינות לחימה חדשות ויהווה בסיס לתוכניתם העתידית בתחום התצפית הקדומנית.

אולי יעניין אותך גם

By Sonaz - Own work, CC BY-SA 2.0 de, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=851723

דיווח: אלביט תשדרג מערכות לחימה של טנקים ונגמ"שים בצבא צ'ילה

אלביט מערכות נבחרה לשדרג את מערכת בקרת הירי של טנק הליאופרד בעוד חברת OIP מערכות יבשה (חברת-בת של אלביט) תחדש את מערכות התצפית והכיוון של נגמ"ש מארדר