חה"י השתלט על ספינה בדרך לעזה

מדובר צה"ל נמסר כי כוח של חיל הים השתלט על הספינה הפינית "אסטל" ללא הפעלת כוח. הספינה מובלת לנמל אשדוד, שם יועברו הפעילים לטיפול רשויות החוק

כוח של חיל- הים עלה על הספינה "אסטל" הפינית שנשאה פעילים פרו-פלשתיניים, טרם הגעתה לחופי עזה. מדובר צה"ל נמסר כי הספינה מובלת בשעה זו על ידי חיל- הים לנמל אשדוד.

על פי הצבא, העלייה על הספינה התבצעה בהתאם להחלטת הדרג המדיני ועל-פי החוק הבינלאומי ולאחר שמוצו כל הפניות הן ישירות לספינה והן באמצעות הצינורות הדיפלומטיים, למנוע מהספינה מלהגיע לחופי עזה.

מדו"צ נמסר עוד כי משהבהירו אנשי הספינה כי אין בכוונתם לשתף פעולה ולהיעתר להזמנה להגיע לנמל אשדוד, הוחלט כאמור להשתלט על הספינה ולהביאה לנמל אשדוד. הכוח פעל על פי תכנון ונקט בכל הפעולות הנדרשות על מנת להבטיח את שלומם של החיילים ושל המפליגים על סיפון הספינה. ההשתלטות בוצעה ללא הפעלת כוח. נבדק שלומם של המפליגים ומוצע להם מזון ושתייה.

עם הגעת הספינה לנמל אשדוד יועברו הנוסעים לטיפול גורמי המשטרה ורשות ההגירה במשרד הפנים. דובר צה"ל מבקש להדגיש כי כל גוף או מדינה המבקשים להגיע לעזה או להעביר סיוע הומניטרי יכולים לעשות זאת באופן חוקי ומסודר בכל עת דרך המעברים היבשתיים ובתיאום עם הרשויות בישראל.

אולי יעניין אותך גם

דעה | בנט, איפה ההוכחות שזה מל״ט איראני שפגע במיכלית? 

סטילס: עמוס בן גרשום / לע"מ

דעה | בנט, איפה ההוכחות שזה מל״ט איראני שפגע במיכלית? 

אם לישראל יש הוכחות לכך, למה בעצם להסתיר? כדי להגן על מקורות? ובכן, גם בדיווח לארה״ב ישראל לא מסגירה מקורות שנדרש להסתיר לצורך הגנה עליהם. אם בנט ולפיד רוצים לבנאם את האירוע, אין כמו הוכחות מוצקות שאלו האיראנים כדי לעשות זאת