זעם התושבים בדרום מוצדק

זעם התושבים בדרום מוצדק

היה צריך ששני פועלים זרים יפגעו קשות מירי רקטות בדרום כדי שהדרג המדיני יורה לצה"ל להגביר את עוצמת התגובה בדרום. אבל גם זה נעשה מאוחר מדי מעט מדי. ישראל "הרוויחה ביושר" את מתקפת הרקטות והמרגמות הבוקר.

החיסולים הממוקדים של משגרים מעזה בימים האחרונים הרגישו את החמאס אבל לא פגעו ביכולתו לבצע מתקפה גדולה. במקום לפגוע בתשתיות של החמאס, לסכל או לפחות להקטין את יכולותיו, הדרג המדיני בוחר בשיטה מטומטמת של תגובה. פוגעים בחוליה אחת ועוד שתיים כבר בדרכן לאזורי השיגור. כך לא נלחמים בארגון טרור כמו החמאס.

בארגון כזה נלחמים על ידי שיתוק יכולותיו ואת זה כמו שכתבתי עשרות פעמים, ניתן לעשות מהאוויר. פגיעה בתשתיות של החאמס כמו תחנות כוח, מחסני נשק גדולים מגורים של ראשי הארגון. פעולות כאלה יסבירו לארגון הרצחני כי ישראל רצינית. עד היום הוא רואה מולו צבא שאגרוף הברזל שלו מכוסה בכפפה של משי. הסירוס הזה של הכוח הצבאי של צה"ל, גרם למטח הבוקר. כך לא נלחמים באויב כמו חמאס.

מאות אלפי תושבים בדרום יושבים הבוקר במקלטים וממ"דים (למי שיש כאלה) ולא מבינים איך המדינה ממשיכה להפקיר אותם פעם אחר פעם משיקולים לא ברורים אין כמעט ספק שהחמאס יעלה מדרגה או שתיים בפעילות נגד ישראל וזאת בלל הרפיסות של הממשלה.

הזעם שהביעו הבוקר תושבים בדרום על התגובה של צה"ל לא היה מכוון לצבא, אלא לממשלה שמונעת לעשות את מה שצריך וניתן.

אולי יעניין אותך גם

בכיר מוסד לשעבר: ״אינני רואה שום סיבה למה לא לפגוע במכליות נפט איראניות״

תא"ל במיל' אמנון סופרין, לשעבר ראש אגף המודיעין במוסד. צילום: גלעד קוולרצ'יק, ישראל דיפנס
 

בכיר מוסד לשעבר: ״אינני רואה שום סיבה למה לא לפגוע במכליות נפט איראניות״

תא"ל בדימוס אמנון סופרין, לשעבר ראש אגף המודיעין במוסד טוען כי תקיפת מכליות ותקיפות סייבר הן וקטור תגובה הגיוני נגד פעולות המיוחסות לאיראן. מיוחד