זיילינקס מגדילה ל-1 ג'יגה הרץ

הרחבת הביצועים ל-1 ג'יגה הרץ מהווה עלייה של 25% בהשוואה למפרט ההתחלתי של שתי המערכות הגדולות ביותר מסדרת Zynq™-7000.

ZYNQ-7045 (יח"צ)

Xilinx (זיילינקס), הכריזה כי הגדילה ל-1 ג'יגה הרץ (GHz1) את הביצועים המקסימליים של המערכות על גבי-שבב (SoC) מסדרת Zynq™-7000, תוך הקטנת המארז של לוחות המעבדים. שינוי זה נוצר במטרה להעצים את ביצועי המערכת ואת האינטגרציה עם תוכנות פיתוח. הרחבת הביצועים ל-1 ג'יגה הרץ מהווה עלייה של 25% בהשוואה למפרט ההתחלתי של שתי המערכות הגדולות ביותר מסדרת Zynq™-7000.

משמעות ההרחבה מתבטאת בכך שמשפחת Zynq™-7000 יכולה כעת לעמוד בדרישות של אפליקציות רבות יותר, במיוחד ביישומים המערבים תמונות עתירות-זיכרון או תהליכי עיבוד אותות, בהם המשתמשים זקוקים ליכולות עיבוד גבוהות בשבב אחד. השיפורים החדשים במעבד מרחיבים את יכולות המערכת לשרת אפליקציות גרפיות הכוללות תמונות רבות באיכות גבוהה, המשמשות בעיקר בענפי התעשייה הרפואית, התעופה והביטחון (A&D), ומגבירים את כושר החישוב ביישומים המיועדים למכשירים קוויים ואלחוטיים.

המערכות על-שבב Zynq-7000 הן הראשונות בתעשיה המשלבות אמצעי חומרה, תוכנה וקלט/פלט הניתנים לתכנות. לקוחות הנזקקים למספר שבבים יכולים להשיג את היקף העיבוד הנדרש ולצמצם במקביל את עלויותיהם,תוך הגעה לאופטימיזציה של האפליקציה שלהם באמצעות ביצועים משופרים וצריכת אנרגיה מופחתת, הודות לאינטגרציה בין המעבדים של ARM ללוגיקת התכנות העצמי של המערכת. ההגעה לרמת הביצועים החדשה מגיעה במקביל לציון דרך נוסף ב-SoC's מבית זיילינקס: משלוח ראשון של התקני Zynq-7045 ללקוחות מועדפים.

ההתקן החדש, המצויד במעבדיCortex™-A9 MPCore™ בעלי ליבה כפולה ומהירות עיבוד של 1 ג'יגה הרץ, הוא הגדול ביותר מבין ה-SoC's הניתנים לתכנות של זיילינקס, ומכיל למעלה מ-5 מיליון פתחי ASIC מקבילים (תאים לוגיים בהיקף של 350 קילובייט), שישה עשר מודמים בגודל של 12.5 ג'יגהבייט כל אחד ו-1,334 פעולות GMAC במיצוי מלא של טכנולוגיית DSP. התקני ה-Zynq-7045 משדרגים את רמת השילוב של מערכות לומדות באמצעות הוספת כרטיס החומרה PCIe® Gen2 x8 (ניתן להתקין את טכנולוגיית PCIe x8 Gen3 באמצעות סינתזה לוגית) וטכנולוגיית SelectIO™ התומכים ביכולת עיבוד של עד 1,866 מגה-בייט בשנייה לממשקי זיכרון DDR3 נוספים ושל 1.6 ג'יגהבייט בשנייה עבור ממשקי LVDS במצב .DDR

אולי יעניין אותך גם