"זיגייר נעצר בשל פשעים חמורים"

שר החוץ האוסטרלי לשעבר מעריך בראיון לרשת ABC האוסטרלית כי בן זיגייר, המכונה" האסיר איקס", נעצר בשל פשעים חמורים

"בן זיגייר נעצר בגלל פשעים חמורים הרבה יותר מאשר העברת מידע על המוסד לשירות הביון האוסטרלי", כך העריך שר החוץ האוסטרלי לשעבר, אלכסנדר דאונר בראיון לתחנת הרדיו של רשת ABC האוסטרלית.

בראיון אמר דאונר כי הוא העלה בפני משרד החוץ הישראלי את נושא השימוש לכאורה בדרכונים אוסטרליים על ידי המוסד, במהלך כהונתו. "הזהרתי אותם שאסור להם להשתמש בדרכונים אוסטרליים, אמיתיים או מזוייפים. דנו בנושא לפני כשש או שבע שנים וכי במשרד החוץ הישראלי רשמו את אזהרותיי".

במקביל מדווח העיתון האוסטרלי "הסידני מורנינג הראלד" כי ארגוני הקהילה היהודית באוסטרליה בירכו על החקירה הישראלית והאוסטרלית של נסיבות מותו של "האסיר איקס". בהודעה שפרסמה המועצה העליונה של יהודי אוסטרליה נאמר כי "אנחנו מברכים על העובדה שוועדה של הכנסת ופרקליטות המדינה של ישראל הודיעו על כוונתן לחקור את הפרשה".

אתמול דווח כי בן זיגייר נעצר בישראל לאחר שהעביר מידע על פעולות של המוסד לאנשי שירות הביון האוסטרלי, שהצליחו ל"עלות" על עקבותיו בשל בקשותיו להוצאת דרכונים חדשים בשמות שונים. על פי הדיווח ברשת ABC זיגייר אף עמד לספר לשירות הביון על מבצע גדול של המוסד שאמור היה להתרחש לכאורה באיטליה.

אולי יעניין אותך גם

משרד החוץ האמריקני אישר רכש מסוקי CH-53K לחיל האוויר הישראלי

By Cpl. Hailey Clay - dvidshub.net, Public Domain, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=69246872

משרד החוץ האמריקני אישר רכש מסוקי CH-53K לחיל האוויר הישראלי

עלות כל מסוק כ-95 מליוני דולרים (מחיר מארינס בlot 5). עוד כ-100 מליון דולרים לכל מסוק ילכו על תחזוקה לחמש שנים, מערכות ישראליות, מנועים נוספים במחסן, סימולטורים ושעות עבודה