"זיגייר נחשד במסירת מידע על המוסד"

רשת ABC מדווחת כי המוסד חשד שזיגייר סיפר פרטים מלאים על מבצעים של הארגון לביון האוסטרלי

רשת ABC האוסטרלית מדווחת כי בן זיגייר, מי שנודע כ"אסיר איקס", נפגש עם אנשי הביון האוסטרלי הפנימי (ASIO), המקבילה האוסטרלית של השב"כ, ונתן להם פרטים על מספר מבצעים של המוסד הישראלי. בין היתר, מדווח כי זיגייר נתן לאוסטרלים מידע על משימה סודית באיטליה שביצע המוסד.

על פי הדיווח, מקורות אישרו לרשת ABC כי זיגייר סיפר לביון האוסטרלי בפירוט על פעילותו בממסד הישראלי. באחד הביקורים שערך באוסטרליה, כך מדווחת הרשת, ביקש זיגייר להוציא אשרת עבודה באיטליה, זאת לאחר שכבר שינה את שמו והוציא מספר דרכונים חדשים - מה שעורר את חשדם של האוסטרלים. "המוסד חשש שהוא ימסור סודות של הארגון, כולל פרטים אודות המבצע הגדול באיטליה", נטען בדיווח.

אמש הודיעו חברי ועדת המשנה לנושא מודיעין של ועדת חוץ וביטחון בכנסת כי יבדקו את "מכלול ההיבטים של התאבדותו בכלא של בן זיגייר". הודעת חברי הכנסת הגיעה שעות לאחר שאוסטרליה אמרה כי תפתח בחקירה עצמאית של גורלו של זיגייר.

אולי יעניין אותך גם

ראש ה-BND לשעבר, ד"ר אוגוסט הנינג. קרדיט: WHEN

יומינט לכולם: ראש המוסד וראש הביון הגרמני לשעבר חוברים לגלות איומים פנימיים בתחום הסייבר

ראש ה-BND לשעבר, ד"ר אוגוסט הנינג מצטרף לדני יתום, ראש המוסד לשעבר בחברת WHEN. החברה השיקה לאחרונה מערכת חדשה בשם OTOGRAPH, המאפשרת למנהלים לזהות ולנטר התנהגות חשודה ברשתות הארגוניות