זה לא ברור שירי של עשרות רקטות זו כבר הסלמה?

איפה התגובה של צה"ל? איפה הייתה מערכת כיפת ברזל אתמול? האם מציבים את המערכת רק על פי מידע מודיעיני? ואם כן האם יש כזה? אריה אגוזי מבקש הבהרות לכמה שאלות חשובות

שר הביטחון בביקור בסוללת "כיפת ברזל" ליד אשקלון לפני כשנה (צילום: לינוי אליחי, משרד הביטחון)

"צהל לא רוצה בהסלמה", "צה"ל בוחן את כל קשת התגובות" למה מתכוונים חלק מהכתבים הצבאיים כשהם מדקלמים את המשפט הזה של דובר צה"ל. האם ירי של עשרות רקטות לעבר ישראל היא לא הסלמה? האם לא ברור לכל רב"ט בצבא מה היא התגובה הראויה לירי מסיבי על אזרחים?

מי ממציא את המשפטים האלה אותם מדקלם כל מי שבא לאולפן ואין לו מה לומר?

"חיל האוויר פגע במטרות של החמאס בעזה". אם יש לצה"ל מודיעין טוב בעזה הרי שסבב האלימות הנוכחי וגם קודמיו, הוא הזדמנות טובה לחסל או לפחות להפחית את כמות הרקטות ארוכות הטווח שבידי החמאס. האם זה נעשה?

מי החכם שקבע שרק עד טווח של 4.5 קילומטר מגבול הרצועה ממגנים את הבתים? האם מי שגר בטווח מעט גדול יותר צריך לחפש מחסה ליד השירותים של ביתו. האם ההחלטה הזו לא מעמידה באור נלעג את ההצהרות של ראשי המדינה על כך ש"ליבם עם תושבי הדרום"?

למה התכוון השר לביטחון פנים יצחק אהרונוביץ שהגיע אמש למקום בו נפצעו שוטרי מג"ב מרקטה כאשר אמר כי "על ישראל להכות בחמאס בכל הכוח"? מי מחליט על דברים כאלה? אם הוא שר בממשלה ואין לו השפעה על מהלך הדברים מה בדיוק הוא עושה שם?

איפה הייתה מערכת כיפת ברזל אתמול? מדוע לא שמענו על יירוטים מוצלחים? מדוע פתאום אין הגנה של ממש מפני הרקטות? האם מציבים את המערכת רק על פי מידע מודיעיני? אם כן האם היה מידע כזה? הרבה שאלות ואלו הן רק חלק.

איזה מדינה אחרת בעולם הייתה מוכנה לספוג מטחים של עשרות רקטות ביום ולהגיב כמו משמר הוותיקן נגד המשגרים? איזה מדינה אחרת לקחה את המושג הרתעה והפכה אותו לאוויר דליל? מה קורה לכל הגנרלים בעבר ובהווה שדנים שעות מה לעשות? מי מפחיד אותם? מי משתק אותם כאשר מאות אלפים במקלטים בדרום?

ולסיום. האם המצב היה משתנה מקצה אל קצה אם חס וחלילה רקטה הייתה פוגעת במרכז תל אביב? האם בישראל יש אזרחים שווים יותר ושווים פחות. זו אגב, שאלה רטורית.