התרעה טלפונית

במספר ישובים בשומרון נערך בהצלחה ניסוי מערכות התרעה במטרה לשפר את יכולת התגובה של מערך החירום ביישובים באזור

בשבוע שעבר התקיים בהצלחה במספר ישובים בשומרון ניסוי של מערכות התרעה באמצעות טלפונים סלולריים וקוויים בו היו שותפות החברות גאמא אופריישנס ו-eVigilo. מטרת מערכות התרעה אלה היא לשפר את יכולת התגובה של מערך החירום ביישובים ולהתריע בפני התושבים על אירועים ביטחוניים, חדירות, התרעות חמות ועוד.

במסגרת הניסוי שהתקיים בשני מוקדים מרכזיים, היישובים רבבה ואבני חפץ, הופעלו מספר עשרות של הודעות טלפוניות קוליות בתדירות גבוהה וכן נערכה סריקה טלפונית תוך כדי הקלטת הודעה חדשה.

החברות גאמא אופריישנס ו-eVigilo מתמחות במתן פתרונות גיוס ואזעקה בשעות חירום. מערכת של גאמא אופריישנס נמצאת בשימוש צה"ל ומיועדות לגיוס כוחות מילואים בזמן חירום, המערכת מאפשרת הגעה למספר רב של מגויסים בעת ובעונה אחת בצורה ממוחשבת, דבר שמקצר את זמני הגיוס של היחידות השונות.

חברת eVigilo, אחראית לפרוייקט "מסר לאומי" של פיקוד העורף לשיגור התרעות SMS באופן ממוקד לגבי אזורים של נפילת טילים. "התכוננו לניסוי הזה במשך מספר שבועות" מספר מנכ"ל גאמא אופריישנס אייל אלון, "אמנם עדיין לא התקבלו הסיכומים הרשמיים של התרגיל, אך נראה כי הוא עבר בהצלחה רבה".

אולי יעניין אותך גם