התבור: רובה השנה בארה"ב

בחירה של ארגון הרובאים האמריקאי NRA. הרובה הישראלי שנכנס לשוק האמריקאי בסערה ב-2013

הישג לתעשיית הנשק הישראלית: ה"תבור" נבחר על ידי ארגון הרובאים האמריקאי (NRA) לרובה השנה לשנת 2014 על ידי המגזין AMERICAN RIFLEMAN. הפרס נקרא: NRA GOLDEN BULLSEYE AWARD.

כלי הנשק מיוצר על ידי חברת תעשיות נשק לישראל (IWI), בבעלות סמי קצב. מנכ"ל החברה הוא אורי עמית. סמנכ"ל השיווק הוא שלומי סבג.

בחירת כלי הנשק נעשתה על ידי ועדה עצמאית שבחנה מספר פרמטרים כגון: מועד כניסת הנשק לשוק, ביקורות ותגובות של אלו שהתנסו בנשק, החדשנות שבעיצוב ובתפקוד, היותו בעל ערך ללקוח הרוכש, והיכולת של כלי הנשק לייצג נאמנה את שוק נשקי הירי והציד.

כאמור, התבור נמצא מתאים בכל הפרמטרים ונבחר מבין מספר מועמדים כנשק השנה לשנת 2014. מדובר בזכייה והישג עצומים לכלי נשק ישראלי. על פי הערכות, ה"תבור" הפך להיות אחד מכלי הנשקים הנמכרים ביותר בארה"ב בחודשים האחרונים. הרובה מורכב בארה"ב, על ידי חברת בת של IWI בארה"ב, לאחר שהוכנסו בו התאמות לשוק האמריקאי שהופך אותו לחצי אוטומטי. מאז השקתו בארה"ב, נמכרו לא פחות מ-15 אלף רובים - מעל ומעבר לתחזיות המוקדמות והרובה הפך להיט בתקשורת האמריקאית.

בישראל רובה ה"תבור" נכנס לשימוש לפני כעשור. מאז הוא הוכנס לשימוש גם בקרב מערך המילואים. בשנים האחרונות עוברים כוחות החי"ר בסדיר ובמילואים לעשות שימוש בגרסת ה"מיקרו" של ה"תבור". לאחרונה פורסם בעיתון "במחנה" כי בצה"ל מתככנים להכניס גרסה משופרת של ה"מיקרו-תבור" לשימוש בחטיבות גבעתי, גולני ונח"ל.

בגיליון 18 של מגזין ישראל דיפנס, יפורסם ראיון נרחב עם מנכ"ל IWI אורי עמית והמשנה למנכ"ל שלומי סבג, המכהן גם כנשיא החברה בארה"ב.

אולי יעניין אותך גם