"השת"פ בין צה"ל לתעשיות הוא יתרון גדול"

מאות בני אדם משתתפים במושב הפתיחה של כנס הכלים הבלתי מאוישים, שנערך ביוזמת ישראל דיפנס. אל"מ נ' מחיה"א: "השת"פ בין צה"ל והתעשיות נותן לישראל את היתרון שלה"

(צילום: coming up)

"בחיל האוויר של היום מערך כטב"מים שפועל 24/7 בכל פעילות מבצעית. לפעמים הוא תנאי לפעילות ולפעמים הוא הפעילות עצמה", אומר אל"מ נ', רמ"ח מערכות מבצעיות בחיל האוויר במושב הפתיחה של כנס הכלים הבלתי מאוישים 2012, שנערך ביוזמת ישראל דיפנס. נושא הכנס השנה הוא "מעבר ממערכות למערך"

אל"מ נ' המשיך ואמר כי "המענה המבצעי המהיר הוא חלק מהיתרון של הכטב"מים ושיתוף הפעולה בין התעשיות לצה"ל הוא שנותן לישראל את היתרון שלה. כשאתה מגיע להיקפים מאוד גדולים של סד"כ צריך עוד הבה מאוד דברים", ציין אל"מ נ'. "זו המשמעות של מעבר ממערכות למערך אינטגרלי בחיל האוויר. יש היום כבר כל כך הרבה סוגים ובהתאם גם אחוז המשימות".

קודם לכן נאם תא"ל אודי דקל שאמר כי "אנחנו בקונפליקט בין כוח התקפי לכוח הגנתי. הכל מקוזז אל מול חסינות העורף. יש היום חשיבות אדירה לנושא הדימוי מה שמחייב אותנו לתעד כל הזמן את שדה הקרב ולהגיע לתוצאות ברורות בשביל להילחם במניפולציה של הצד השני, להראות בדיוק מה הצלחנו".

דקל אמר עוד כי "השפה המשותפת והתמונה המשותפת הופכים להיות קריטיים. רציפות פעולה בשטח האויב מבלי סיכון לכוחותינו ובחשאיות. יש לזה השפעה על ההסלמה ויש גם יכולות מיוחדות כגון הישארות בשטח בהשהייה עד שמגיע הזמן לפעול. אם הצד השני יפעיל יכולות כימיות עדיף לנו להשתמש במערכות בלתי מאוישות".

הוא הוסיף ואמר כי אנו נמצאים בתקופת שינוי דרמטית בשדה הקרב וכי לאמצעים הבלתי מאוישים יש חלק קריטי בכך. "אנחנו חייבים לפתח תפיסה יותר מתקדמת אבל עדיין רחוקים מהיום שהכלים האלה יוכלו להחליף בני אדם. כרגע האתגר הוא למצוא תמהיל נכון בין השניים".

לאתר הכנס

אולי יעניין אותך גם

משרד החוץ האמריקני אישר רכש מסוקי CH-53K לחיל האוויר הישראלי

By Cpl. Hailey Clay - dvidshub.net, Public Domain, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=69246872

משרד החוץ האמריקני אישר רכש מסוקי CH-53K לחיל האוויר הישראלי

עלות כל מסוק כ-95 מליוני דולרים (מחיר מארינס בlot 5). עוד כ-100 מליון דולרים לכל מסוק ילכו על תחזוקה לחמש שנים, מערכות ישראליות, מנועים נוספים במחסן, סימולטורים ושעות עבודה