"השתמשנו בפרומיל מהכוח"

במסר נחוש לארגוני הטרור הבהיר רא"ל בני גנץ כי "שקט ייענה בשקט". הפסקת האש בדרום נכנסה לתוקפה בשעות המוקדמות של הבוקר

"בסבב הלחימה הנוכחי לא הפעלנו אפילו פרומיל מהכוח שלנו", זה המסר ששלח הרמטכ"ל, רא"ל בני גנץ, לארגוני הטרור בעזה, מספר שעות לאחר שהפסקת האש נכנסה לתוקפה בדרום.

בשיחה עם מתגייסים לחטיבת כפיר, במהלך ביקור בבקו"ם, הוסיף גנץ ואמר כי "בשלושת ימי הלחימה האחרונים נהרגו 26 אנשים בצד השני, לצערי ארבעה מתוכם לא היו מחבלים אלא היו בסביבת הלחימה". הרמטכ"ל הדגיש כי "אנחנו עושים את כל המאמצים לפגוע רק במי שצריך. ההרוגים הלא מעורבים הם התוצאה של פעולת האויבים שלנו מתוך הסביבה האזרחית".

הפסקת האש, שעליה הסכימו הצדדים, נכנסה לתוקפה בשעה אחת אחר חצות. בישראל ממהרים להדגיש כי "שקט ייענה בשקט, ואש תיענה באש". כלומר ישראל שומרת לעצמה את הזכות להגיב לכל ירי או להמשיך ולסכל פיגועי טרור.

מנתוני צה"ל עולה כי מאז יום שישי נורו לעבר ישראל למעלה מ-200 רקטות. מתוכן 166 נחתו בשטח ישראל. 56 רקטות נוספות יורטו על-ידי מערכת "כיפת ברזל". בארבעת ימי ההסלמה תקף חיל האוויר 37 יעדים ברחבי רצועת עזה. 19 חוליות שיגור הותקפו לפני שיגור הרקטות. 18 פעמים הותקפו מחסנים ברצועה ובהם אמצעי לחימה. בנוסף הותקפו "בורות שיגור" מהם נהגו המחבלים לשגר רקטות לטווח ארוך.

למרות הפסקת האש, הלימודים במוסדות החינוך בדרום עדיין לא התחדשו והתושבים עדיין מתבקשים להישאר בסמוך למרחבים המוגנים.