השב"כ: עלייה במספר הפיגועים באוקטובר

מנתוני השב"כ עולה כי חלה עלייה משמעותית במספר הפיגועים שמקורם בעזה. הנתונים כוללים גם את ירי הרקטות מהרצועה

פעילי חמאס בעזה (ארכיון:AP)

שירות הביטחון הכללי (שב"כ) חשף כי בחודש אוקטובר נרשם גידול במספר הפיגועים בישראל בהשוואה לחודש שקדם לו. יש לציין כי תחת ההגדרה של "פיגועים" נלקחים בחשבון אירועי ירי הרקטות, פצצות המרגמה לעבר יישובי ישראל. כמו כן נלקחים בחשבון מקרים של הפעלת מטעני חבלה, אמצעי נשק נגד טנקים ושימוש בנשק קל.

על פי סקירת השב"כ בחודש אוקטובר התרחשו בשטח ישראל 80 פיגועים, לעומת 68 בחודש ספטמבר. מנתוני השב"כ עולה כי מקור העלייה ברצועת עזה, ממנה יצאו 46 פיגועים בחודש החולף – לעומת 12 בספטמבר. בסוף השבוע האחרון נהרג אדם אחד וארבעה נפצעו בעקבות מטח רקטות שנורה לעבר יישובי הדרום, על ידי ארגון הג'יהאד האיסלאמי הפלשתיני, היושב ברצועה.

מנגד, חלה ירידה בפיגועים שמקודם בשטחי יהודה ושומרון, כאשר בחודש אוקטובר אירעו 28 פיגועים, לעומת 39 בספטמבר. כמו כן, במהלך אוקטובר יצאו שישה פיגועים משטח ירושלים, לעומת 17 בספטמבר.

מהנתונים עולה עוד כי במהלך חודש אוקטובר שוגרו לעבר ישראל 52 רקטות ושש פצצות מרגמה – לעומת מספר קטן בהרבה בספטמבר – שמונה רקטות ושתי פצצות מרגמה.

אולי יעניין אותך גם

שר הביטחון היווני ניקולאוס פנאגיוטפולוס עם יורם שמואלי מנכ״ל חטיבת כלי טיס באלביט מיד לאחר החתימה על החוזה

קרדיט אלביט מערכות

5.4 מיליארד ש"ח: נחתמה עסקת הענק הביטחונית בין משרדי הביטחון של ישראל ויוון

ההסכם בין המדינות כולל הקמה ותפעול של מרכז בינלאומי לאימוני טיסה לחיל האוויר היווני, ע"י חברת 'אלביט מערכות', למשך כ-20 שנה, בהיקף של כ-1.65 מיליארד דולר (כ-5.4 מיליארד ש"ח)