השב"כ והפלשתינים ישתפו פעולה

על רקע חזרת אסירי החמאס לבתיהם במסגרת עסקת שליט, מתגבר התיאום הביטחוני בין ישראל לרשות הפלשתינית

כוחות הביטחון הפלשתיניים (צילום: AP)

בזמן שבחמאס ובצה"ל נערכים לחילופי האסירים במסגרת העסקה לשחרור גלעד שליט – כוחות הביטחון של ישראל והרשות הפלשתינית נערכים להתמודד יחדיו מול חזרת אסירי החמאס לרחבי יהודה ושומרון.

על פי מקורות ביטחוניים, למרות המתיחות בין ישראל לרשות הפלשתינית על רקע פניית הרשות לאו"ם שיכיר בהם כמדינה, התיאום הביטחוני ממשיך להיות הדוק, והוא אף יגבר במיוחד בתקופה הקרובה.

הרקע לשיתוף הפעולה הוא חשש משותף הן של ישראל והן של הרשות הפלשתינית מכך שכ-100 אסירי חמאס שישוחררו לבתיהם ביהודה ושומרון, יעסקו בטרור או בחתירה נגד הרשות עצמה. כמו כן, יש חשש מהפרות סדר שיתלקחו על רקע תהלוכות ניצחון של החמאס, שצפויות בכפרים ובערים ברחבי השטחים.

להערכת מומחים, התיאום הבטחוני צפוי לכלול מעקב הדוק אחר מעשי האסירים המשוחררים. המשוחררים גם צפויים לקבל "ביקורי בית" מצד כוחות הביטחון הפלשתיניים, שיעקבו אחר מעשיהם.

לשב"כ, לצה"ל ולכוחות הביטחון הפלשתיניים יש עניין עצום למנוע מהחמאס להרים ראש ביהודה ושומרון, ושילוב האינטרסים מבטיח שכל הגורמים ישתפו ביניהם פעולה.

אולי יעניין אותך גם

Palestinian protesters run as Israeli police fire water canon containing a foul smelling substance amid ongoing tension ahead of an upcoming court hearing in an Israel-Palestinian land-ownership dispute in the Sheikh Jarrah neighbourhood of East Jerusalem May 5, 2021. REUTERS/Ammar Awad
 

דעה | חמאס מבססת משוואה חדשה מול ישראל, והחשש מהתלקחות דו-זירתית גובר

״אם לא תיפסק התוקפנות בשייח׳ ג׳ראח, האויב ישלם ביוקר״. לשון הכרזתו האחרונה של מוחמד דף. המשמעות: חמאס מאיים להגיב מרצועת עזה ובדרך צבאית על התרחשויות בירושלים