הרמטכ"ל "הקפיץ" את הטייסים

ביקורת פתע של הרמטכ"ל בבסיס חיל האוויר רמון. הרמטכ"ל הביע שביעות רצון מרמת הכוננות והמוכנות של הטייסים ואנשי צוות האוויר

הרמטכ"ל בבסיס רמון (צילום: דובר צה"ל)

הרמטכ"ל, רא"ל בני גנץ, ערך אמש ביקורת פתע בבסיס חיל האוויר רמון, במהלכו בחן הרמטכ"ל את דריכות וכוננות טייסי הקרב בבסיס. במסגרת התרגיל, הוקפצו הטייסים להמראה – ורק לפני הטיסה הובהר להם כי מדובר באזעקת שווא.

הרמטכ"ל הביע שביעות רצון מרמת הכוננות והמוכנות של הטייסים ואנשי צוות האוויר הפועלים בבסיס ומכך שהם עמדו בלוח הזמנים שהוקצב להם על ידי המפקדים בשטח.

מוקדם יותר השבוע "הוקפצה" חטיבת הבקעה על ידי הרמטכ"ל בתרגיל נרחב שנערך בשיתוף חטיבת המבצעים. בין היתר, תרגלו הכוחות גם תרחיש לניסיון חטיפה של חייל בגזרה, ממחסום בקעות לאזור שכם. במקביל דימו הכוחות תרחיש נוסף של חדירה ליישוב ביהודה ושומרון והקפצת כוחות ביטחון לאזור, במתכונת דומה לפיגוע אשר גבה את חייהם של חמשת בני משפחת פוגל ז"ל, ביישוב איתמר, לפני למעלה מחצי שנה. 

אולי יעניין אותך גם

A detachment from US Naval Mobile Construction Battalion 11 pours concrete for the walls of a new building at Hatzor Air Base. (US Naval Mobile Construction Battalion 11 )

דיווח: מבנה מטה פיקוד ומבצעים אמריקאי-ישראלי מוקם בבסיס חצור

על פי פרסום גלוי, חיל האוויר האמריקני חיפש קבלן להתקין גג בבניין חד-קומתי בשטח 700 מ"ר בבסיס. במפקדת CENTCOM סירבו להגיב לידיעה