הרמטכ"ל הדיח את אל"מ ארז וינר מצה"ל

גנץ החליט להתיר את חוזהו של וינר, בעקבות דו"ח מבקר המדינה בנושא פרשת הרפז. וינר הודיע לגנץ כי לא יערער על ההחלטה ולא ינהל מאבק משפטי להשארתו בצבא

הרמטכ"ל רא"ל בני גנץ החליט להדיח את אל"מ ארז וינר, אחד מגיבורי פרשת הרפז, מצה"ל. בפגישה בין השניים בעקבות פרסומו של דו"ח מבקר המדינה בפרשה, הודיע גנץ לוינר כי החליט להעביר את עניינו לוועדה להתרת חוזים עם קצינים באגף כוח האדם במטכ"ל.

מדובר בהחלטה שמשמעותה היא פיטוריו של וינר מהצבא. וינר הודיע לרמטכ"ל כי הוא אינו מתכוון לערער על החלטתו וכי החליט שלא לנהל מאבק משפטי להשארתו בצה"ל. כזכור, וינר שימש עוזרו של הרמטכ"ל לשעבר, גבי אשכנזי, ועל פי דו"ח מבקר המדינה בפרשת הרפז, עסק באיסוף חומר לא מחמיא על שר הביטחון אהוד ברק.

גנץ כבר רמז לכוונותיו כלפי וינר בשבוע שעבר כאשר התייחס לדו"ח מבקר המדינה ואמר כי "אני קבעתי את המושג 'הפגר' ואני אומר לכם שאני חי בצבא הזה עוד מעט שנתיים כרמטכ"ל ומה שאני מבין זה שהפגר יבש. אם צריך להוציא עוד כמה עצמות ולנקות את החצר - זה מה שנעשה".

אולי יעניין אותך גם

האם יצליח האיש העשיר בלבנון להציל את המדינה השוקעת?

נג׳יב מיקאתי לאחר קבלת המנדט להקמת ממשלה, השבוע. צילום: Dalati Nohra/Handout via REUTERS

האם יצליח האיש העשיר בלבנון להציל את המדינה השוקעת?

נג׳יב מיקאתי נבחר כראש הממשלה המיועד, והוא ינסה להקים קואליציה במקום בו כשל קודמו במשך עשרה חודשים. ביקורת לא מעטה כבר נשמעת על המינוי של מי שנחשב בעיני רבים כחלק מהממסד המסואב