הרמטכ"ל אישר גלי תקיפות נוספים

שני פצועים קל באשקלון מפגיעה ישירה בבניין; בצה"ל ממשיכים עם התקיפות האוויריות ואומרים כי לא ברור אם יהיו עוד הישגים אם צה"ל ייכנס קרקעית לרצועה

מבצע "עמוד ענן" נכנס ליומו החמישי ובינתיים נראה כי בצה"ל ממשיכים בגלי התקיפות האוויריות. הרמטכ"ל רא"ל בני גנץ סיים הערכת מצב בסופה אישר עוד גלי תקיפות. בכירים בצה"ל אומרים כי כלל לא ברור אם יהיו עוד הישגים אם צה"ל ייכנס קרקעית לרצועת עזה.

ובחזית העורף, הירי לעבר יישובי הדרום נמשך. הבוקר נפצעו דשני בני אדם באורח קל מרסיסים לאחר שרקטה פגעה ישירות בבניין באשקלון. שתי רקטות נוספות שנורו לעבר העיר יורטו על ידי מערכת "כיפת ברזל" המוצבת באזור. רקטות נוספות שוגרו גם אל שטחי המועצות האזוריות שדות נגב, חוף אשקלון ואשכול. במקרים אלו לא היו נפגעים ולא נגרם נזק. 

במהלך הלילה תקף צה"ל באמצעות חיל - האוויר עשרות משגרים מוטמנים, תוך שהוא מסב נזק רב למערכים אלה ולמחסני אמצעי הלחימה של ארגוני הטרור. נוסף על כך, נתקפו מחנות אימונים של ארגון הטרור חמא"ס. יתר על כן, נתקף מתקן שידור המשמש את חמאס בפעילות הטרור נגד מדינת ישראל בצפון רצועת עזה. בנוסף, לוחמי ספינות חיל הים ביצעו ירי לעבר מטרות טרור בקו החוף בצפון הרצועה.

מדובר צה"ל נמסר כי בשעות הבוקר המוקדמות הותקף ה"סראיא", מחנה אימונים מרכזי ומפקדת טרור של חמאס. "רצועת עזה הפכה לבסיס איראני קדמי והיא מעמידה את אזרחי מדינת ישראל תחת ירי של טילים וטרור בלתי נסבלים. המטרות שהותקפו אותרו על פי מודיעין מדויק ועל פי תכנון פרטני במהלך החודשים האחרונים", מסר דובר צה"ל. 

לסיקור המלא של האירועים ברצועת עזה

אולי יעניין אותך גם

bigstock

״חוק התקשורת הדיגיטלית - פגיעה קשה בפרטיות ובהגנה על המידע של אזרחי ישראל״

ארגוני החברה האזרחית מציינים בפנייה למשרד האוצר במכתבם המשותף כי נוסף על חוק תקשורת דיגיטלית, טיוטת חוק ההסדרים כוללת נושאים נוספים בעלי השלכות על הפרטיות והגנת הסייבר של הציבור, כגון שימוש בטכנולוגיות פרטיות-מסחריות לניטור מיקום המשתמש לצורך תחבורה ציבורית והרחבת השימוש בארנקים ואמצעי תשלום דיגיטליים בתחום הפיננסים