הרימון החדש של התעש

רימון חדש שפותח על ידי תעש וזרוע היבשה של צה"ל נכנס לשימוש מבצעי במבצע "צוק איתן". יתרונו של הרימון – הוא לא יופעל בעת פגיעת קליע או רסיס

רימון שפותח בתעש יחד עם זרוע היבשה של צה"ל, כלקח ממותו של רס"ן אלירז פרץ ז"ל, שנהרג מקליע מחבלים שפגע ברימון היד שנשא באפודו והביא למותו - הוכח במבצע "צוק איתן" כמציל חיי לוחמים.

הרימון - שנכנס לשימוש מבצעי ראשון במבצע ”צוק איתן" כולל מנגנון חדש שמציל את חיי הלוחמים. המנגנון הייחודי שפותח לרימון מפריד בין החומר הרגיש הנמצא במנגנון ההפעלה ותפקידו ליזום את פעולות הרימון לבין החומר העיקרי (בעל רגישות נמוכה) אשר תפקידו לפוצץ את הרימון.

באמצעות הפרדה זו מבטיח המנגנון שהרימון לא יופעל בעת פגיעת קליע או רסיס. הפיתוח החדש משדרג את בטיחות הרימון. הרימון החדש נותן מענה לפגיעה של קליע או רסיס, חשיפה לאש, אשר עלולים לגרום לפיצוץ הרימון ולפגיעה בלוחם הנושא אותו ובכוחות הלוחמים הסובבים אותו.

כאמור, הרימון כבר הוכיח את עצמו במבצע "צוק איתן" כאשר כדור שפגע ברימון החדש שהוחזק באפודו של הלוחם, ננעץ ברימון - אך הרימון לא התפוצץ. חייו של הלוחם ולוחמים סביבו ניצלו.

אולי יעניין אותך גם

בתמונה: מימין לשמאל: מנכ"ל התעשייה האווירית בועז לוי, שר האוצר אביגדור ליברמן, יו"ר התעשייה האווירית עמיר פרץ (קרדיט: התעשייה האווירית)

שר האוצר, אביגדור ליברמן, ביקר בתעשייה אווירית

״הביקור שלי היום אינו ביקור ראשון בחברה ואני שמח לראות את הפיתוח וקפיצת המדרגה שהתעשייה האווירית עוברת בשנים האחרונות״, אמר ליברמן