הפתעה: מכרז הודי ענק למטוסי התראה חדשים

התעניינות בתעשיות הביטחוניות הישראליות. תע"א מכרה להודו בעבר שלושה מטוסי ביון

מכרז הודי חדש לאספקת מטוסי איסוף מודיעין, מעורר ענין רב בישראל. "ההודים מפתיעים בכל פעם בדרישה למערכות חדישות", אמר מקור בישראל.

משרד ההגנה של הודו פירסם בסוף השבוע בקשה למידע, RFI, לאספקת תשעה מטוסי מדחף עליהם יותקנו מערכות לאיסוף מודיעין אלקטרוני. שני מטוסים יהיו מיועדים רק לאיסוף מודיעין אלקטרוני ELINT והאחרים למשימות שבין היתר יכללו הפעלת אמצעי חסימה נגד מערכות של האויב.

בבקשה למידע נקבע כי כל תשעת המערכות חייבות להיות מותקנות על אותו מטוס. מועד הגשת המידע הוא ה-21 במאי. בישראל לא מתייחסים למכרז בצורה רשמית, אבל התעשייה האווירית סיפקה מערכות דומות על מטוסים מהסוג המוזכר בבקשה למידע של משרד ההגנה ההודי, שלושה מטוסי התראה מוקדמת שהורכבו על מטוסים רוסיים מדגם אליושין אי- 76. מדובר, לפי הערכה, במכרז ששוויו הפעם כמה מאות מיליוני דולרים.

אולי יעניין אותך גם

Secretary of State Antony J. Blinken participates in the UN Security Council Open Debate on Multilateralism, from the U.S. Department of State in Washington, D.C. on May 7, 2021. [State Department Photo by Freddie Everett/ Public Domain]

בלינקן בקריצה לפוטין: ידון עם אוקראינה בבקשה להצטרף לנאט״ו

ארה״ב מציעה חבילת סיוע לאוקראינה בסך 125 מיליון דולר, הכוללת ספינות סיור מרק 6, מכ"ם נגד ארטילריה וציוד טקטי. כמו גם תדון הבקשה של אוקראינה להצטרף לנאט״ו