"הפרשייה הביטחונית" הגיעה לכנסת

בדיון בכנסת פנו ח"כים שונים לשר המשפטים יעקב נאמן וביקשו לברר פרטים על הפרשייה שתופסת כותרות ביממה האחרונה באוסטרליה. חבר הכנסת אחמד טיבי ביקש לאשר פרסומים כי "אזרח אוסטרלי שהיה עצור בישראל התאבד בכלא"

בעקבות כינוס ועדת העורכים של כלי התקשורת על ידי משרד ראש הממשלה במטרה לבקש את שיתוף פעולתם במניעת פרסומה של פרשה שתופסת כותרות ביממה האחרונה באוסטרליה ונוגעת לגורם ממלכתי בישראל, ביקשו חברי כנסת שונים לקבול על העובדה שלא ניתן בשלב זה לדון בפרשה בתקשורת הישראלית.

בין היתר הגיב בעניין גם דובר צה"ל לשעבר חבר הכנסת נחמן שי ממפלגת העבודה ואמר כי: "הציבור הישראלי ידע במקודם או במאוחר כל מה שקרה. עדיף להציג לציבור את האמת במגבלות ביטחון מסוימות ולחלוק אותה עימו״.

חבר הכנסת אחמד טיבי מרע"מ-תע"ל פנה לשר המשפטים יעקב נאמן וביקש ממנו לאשר פרסומים "כי אזרח אוסטרלי שהיה עצור בישראל תחת זהות אחרת התאבד בכלא". נאמן בתגובה אמר כי אין ביכולתו להשיב לשאלות הללו משום שהנושא אינו בסמכות שר המשפטים, אך הוסיף כי "אין ספק שאם הטענות האלה נכונות, הדבר טעון בדיקה".

אולי יעניין אותך גם

פייר-גאל שנטרו. צילום: Nokia repository

״חלק משמעותי מהענן של נוקיה מפותח בישראל ויוצא לכל העולם״

פייר-גאל שנטרו, מנהל פעילות הסלולאר של נוקיה במערב אירופה ובאגן הים התיכון, הגיע לביקור ראשון בישראל והתיישב לראיון עם ישראל דיפנס. ״להחליף דור ברשת סלולר לוקח כעשור. אנחנו מתקדמים יפה, אבל עדיין נמצאים בפתחה של המהפכה.״ מיוחד