הפצ"ר הועלה לדרגת אלוף

בטקס בקריה הועלה תא"ל דני עפרוני לדרגת אלוף. השר ברק אמר לו "אנחנו סומכים על שיקול דעתך, על עצמאותך ועל שיפוטך"

(צילום: דו"צ)

הפרקליט הצבאי הראשי, תא"ל דני עפרוני, הועלה לדרגת אלוף בטקס שנערך בלשכת ראש המטה הכללי בתל אביב. הטקס נערך במעמד שר הביטחון, מר אהוד ברק, ראש המטה הכללי, רא"ל בני גנץ, היועץ המשפטי לממשלה, מר יהודה וינשטיין, נשיא בית המשפט העליון בדימוס, מר מאיר שמגר, ובנוכחות חברי פורום המטה הכללי ומשפחתו.

האלוף דן עפרוני, מכהן בתפקיד הפרקליט הצבאי הראשי החל מספטמבר 2011. שר הביטחון אהוד ברק אמר לפצ"ר כי "אנחנו סומכים על שיקול דעתך, על עצמאותך ועל שיפוטך, שיובילו אותך להחלטות הנכונות. אתה עומד בראש מערכת חשובה מאוד. זו באמת יחידה מצוינת וכל פצ"ר מטביע את חותמו גם על היחידה וגם על העשייה. אני מאחל לך בדרגה החדשה שתהיה לך דרך צלחה - לך ולכל אנשי המשפט בצה"ל".

הרמטכ"ל הוסיף כי "תפקיד הפצ"ר חשוב ומשמעותי תמיד, וודאי בעת הנוכחית בה לפן המשפטי משקל חשוב ורב בשדה הקרב. אני מאחל לך עוד שלוש שנים מוצלחות לא פחות", אמר הרמטכ"ל. אלוף עפרוני נשא אף הוא דברים וציין כי "ייחודה של הפרקליטות הצבאית, הוא במעורבותה בכל רובדי העשייה של צה"ל. משכך, כל אחד מכם נחשף לעשייתנו. מחויבותכם לשלטון החוק, הקפדתכם על שילוב הפצ"ר ואנשיו בצמתי החלטה ובגיבוש תוכניות פעולה, וגישתכם העניינית להערותינו גם כשהן כוללות סייגים ואיסורים, הן נורמות התנהגות ראויות המקלות על המשפטן הצבאי במילוי תפקידו החשוב, ומהוות דוגמה אישית לפקודיכם".

האלוף דן עפרוני, נשוי ואב לשלושה, בעל תואר ראשון במשפטים מטעם הפקולטה למשפטים ע"ש בוכמן, אוניברסיטת ת"א ובעל תואר שני במנהל עסקים מטעם הפקולטה לניהול ע"ש רקנאטי, אוניברסיטת תל אביב. האלוף עפרוני החל את תפקידו בפרקליטות הצבאית בשנת 1991 וכיהן בשורה של תפקידים בכירים בתביעה הצבאית ובסנגוריה הצבאית. בשנת 2004 מונה לתפקיד סגן הפרקליט הצבאי הראשי וסיים את תפקידו בשנת 2009. בספטמבר 2011 חזר לשירות, ומונה לתפקיד הפרקליט הצבאי הראשי.

אולי יעניין אותך גם