"הפלטפורמה היא אדירה"

מפקד חיל האוויר לשעבר, האלוף (מיל') עידו נחושתן התייחס ליכולות הכלים הבלתי מאוישים בכנס UVID 2013 שנערך ביוזמת "ישראל דיפנס". "במצב הגיאופוליטי היום לכלי הטיס הבלתי מאוישים יש יתרון", הוא הוסיף

"הפלטפורמה הבלתי מאוישת היא פלטפורמה לא נורמלית", כך אומר מפקד חיל האוויר לשעבר, האלוף (מיל') עידו נחושתן, במושב הפתיחה של כנס הכלים הבלתי מאוישים הבינלאומי השני, הנערך באולמי "אבניו" בקריית שדה התעופה ביוזמת "ישראל דיפנס".

"לישראל יש הרבה מה להציע, עולם הכטב"מ רק הולך ומתפתח. במצב הגיאופוליטי היום לכלי הטיס המאוישים והבלתי מאוישים יש יתרון", הוא המשיך ואמר "ההפעלה שלהם היא קלה וגמישה". נחושתן אמר כי במבצע "עופרת יצוקה" שעות הטיסה של הכלים הבלתי מאוישים עמדו על יותר מ-50 אחוז משעות הטיסה של חיל האוויר כולו.

"הכטב"מ לא יכול להחליף את הטייס" אמר עוד מפקד חיל האוויר לשעבר, "הוא משלים - לא מחליף, ומאפשר שהייה יותר ארוכה ובטוחה באוויר. גם במבצע 'עופרת יצוקה' שעות הטיסה המאוישת לא ירדו, אלא פשוט היו יורת שעות טיסה בלתי מאוישות. צריך לנהל בחוכמה את שני הקצוות בין הצרכים בשטח לבין היכולת להפעיל את הכטב"מים ולנהל את המרחב האווירי".

נחושתן התייחס גם לעליונות הישראלית בכל הקשור לנושא הטכנולוגי ואמר כי "אנחנו צריכים להיות לפני כולם. עדיין לא מיצינו את הפוטנציאל, וצריך לדאוג לרגולציה לצד הטכנולוגיה ותהיה התפתחות גדולה בשוק האזרחי".

כנס UVID 2013 עומד השנה בסימן "מערכות בלתי מאוישות בסביבת פעילות מורכבת" ובמסגרתו מתקיימת גם תערוכה מקיפה והדגמות של מערכות בלתי מאוישות מבית היוצר של התעשיות המובילות בתחום מישראל ומהעולם. הכנס נפתח במושב בו לוקחים חלק כמה מאלופי צה"ל לשעבר, ביניהם מפקד חיל האוויר לשעבר, האלוף עידו נחושתן, מפקד חיל הים לשעבר, אליעזר (צ'ייני) מרום, אלוף פיקוד מרכז, מפקד זרוע היבשה וראש אגף הטכנולוגיה והלוגיסטיקה לשעבר האלוף, אבי מזרחי.

בהמשך היום צפוי לקחת חלק בכנס ראש מפא"ת אופיר שהם ועוד רבים נוספים ישתתפו במושבים לאורכו. בכנס יקחו חלק בין היתר חברות דוגמת אלביט מערכות, רפאל, תעשיה אווירית, אירונאוטיקס, ווינדריבר, בלובירד, CTI, סקייספיאנס, אורבן, גילת ועוד, שיציגו מגוון של מערכות וכלים בלתי מאוישים מתוצרתן.

למעלה מ-2,000 מבקרים צפויים להגיע לכנס במהלך היום. הכנס שם לעצמו למטרה לגבש תמונת מצב מערכתית-אסטרטגית של תחום הכלים הבלתי מאוישים באוויר, בים וביבשה, תוך קיום דיאלוג ושיתוף פעולה בין כלל הגורמים העוסקים בתחום, שיציגו את הקונספטים, האתגרים, ההיבטים הביטחוניים והמסחריים והטכנולוגיות פורצות הדרך בתחום, בדגש על מגמות ההתפתחות העתידיות.

אולי יעניין אותך גם

ראש המוסד לשעבר: "ביידן לא התחייב שימנע מאיראן להיות מדינת סף גרעינית"

דני יתום מהכנס הביטחוני של תדמור. באדיבות משרד תדמור לוי ושות'

ראש המוסד לשעבר: "ביידן לא התחייב שימנע מאיראן להיות מדינת סף גרעינית"

אלוף (מיל׳) דני יתום, ראש המוסד לשעבר, דיבר במפגש סגור שערך הדסק הביטחוני וה-HLS במשרד תדמור לוי ושות', בראשו עומד עו"ד שמעון אבירן, לשעבר סגן היועמ"ש למערכת הביטחון