"הפיצוץ בבסיס באיראן לא היה תאונה"

"במערב מתכננים חבלות נוספות במטרה לעכב את איראן במאמצה להשיג נשק גרעיני", כך טוען מקור מערבי בראיון למגזין "טיים". המקור אישר כי ההערכות שמאחורי הפיצוץ עומד המוסד הישראלי – הן כנראה נכונות

הפיצוץ בבסיס הטילים באיראן (צילום: AP)

המגזין האמריקני "טיים" מצטט היום גורם מודיעיני מערבי הטוען כי "הפיצוץ בבסיס הטילים האיראני בשבת – לא היה תאונה, בניגוד למה שטוענים האיראניים". בראיון מיוחד למגזין מוסיף המקור ואומר כי במערב מתכננים לבצע "חבלות נוספות במטרה לעכב את תכניתה של איראן להשיג נשק גרעיני".

בפיצוץ בבסיס הטילים, מחוץ לטהרן, שאירע בשבת נהרגו 17 בני אדם, ביניהם בכיר משמרות המהפכה, חסן טהרני מוקדם, שהיה אמון על פיתוח טילי הקרקע-קרקע במדינה. המקור עוד העריך בראיון ל"טיים" כי הפרסום אמש בבלוג "תיקון עולם" של ריצ'ארד סילברסטיין כי המוסד עומד מאחורי הפיצוץ, הוא נכון וכי לארגון הישראלי "יש עוד כדורים במחסנית".

שר הביטחון, אהוד ברק, סירב להתייחס לסוגיית הנזק שהגרם לאיראן בעקבות הפיצוץ אך הסכים לומר רק, כשנשאל על הפיצוץ עצמו "כן יירבו".

הפיצוץ עצמו אירע בשעות הבוקר המוקדמות של שבת האחרונה בבסיס "סאג'אד", בו שוהה, על פי מידע שנחשף בעבר על ידי תנועת ההתנגדות האיראנית ה"מוג'הדין" - חטיבת הטילים "אל חדיד", האחראית על תפעול יחידת טילי ה"שיהאב 3" ופיתוח טילי "שיהאב 4" של משמרות המהפכה. פגיעה בבסיס כזה יכולה להחליש את ה"זרוע הארוכה" האיראנית המיועדת לשיגור טילים כנגד ישראל, שיכולים לשאת ראשי קרב גרעיניים, על פי התכניות האיראניות.

אולי יעניין אותך גם

הקרב על נשיאות איראן: אחמדיניג׳אד מלכלך על המודיעין האיראני

מדוע אחמדיניג'אד מלכלך על המודיעין האיראני? ובכן, כי חסמו את דרכו להבחר פעם נוספת כנשיא איראן. ד״ר רז צימט, מומחה לפוליטיקה איראנית: ״אחמדיניג'אד פותח את הפה על המשטר מאז 2013. מהימנות דבריו מוטלת בספק״