הנשק הכימי לא יותקף

עיתון ה"ניו יורק טיימס" מדווח כי בשלב הראשון התקיפה תוגבל למפקדות ובסיסים סוריים. במקביל, על פי פרסומים בעולם הערבי, בפגישה של כוחות הקואליצה בעמאן נכח גם ראש אג"ת בצה"ל

עיתון ה"ניו יורק טיימס" מדווח היום כי על פי גורם ממשל אמריקאי התקיפה המתוכננת בסוריה, לפחות בשלב הראשון, תכוון נגד כמה עשרות מטרות צבאיות שיכללו בסיסים של חיל האוויר הסורי ושל צבא היבשה ומפקדות של הצבא הסורי.

עם זאת, נראה כי לארה"ב אין כוונה לתקוף את מאגרי הנשק הכימי של סוריה, מחשש כי זה עלול לפגוע באוכלוסיה המקומית וגם יקשה לאבטח את הנשק.

בתוך כך, על פי תחקירן האינטרנט רונן סולומון מספר מקורות המחוברים לגורמי אופוזיציה סוריים וכלי תקשורת בעולם הערבי, דיווחו על פגישה של כוחות הקואליציה שמגבשת ארה״ב שנערכה בעמאן בימים האחרונים. על פי הפרסומים בפגישה נכחו גם קציני מודיעין ישראליים בראשות ראש אג"ת איש חיל האוויר, האלוף נמרוד שפר. על מי המקורות ובהם גם העיתון הכווייתי ״דעה״, נכח בפגישות גם בכיר במשמר הרפובליקני, מנאף טלאס, שערק לטורקיה והצטרף למורדים. הוא הגיע ככל הנראה עם מודיעין מפורט אודות פריסת הכוחות הסוריים ובעיקר מתקניהם הכימיים. אם נכון הפרסום, ניתן להעריך כי תפקיד הישראליים שהגיעו היה להעריך את אמינות המידע.

אולי יעניין אותך גם

BIGSTOCK/Copyright: Toppercussion

כלי חדש יסייע לארגונים במשק להעריך ולצמצם סיכונים לפרטיות

הרשות להגנת הפרטיות פיתחה מדריך לתסקיר חדש שנועד לאפשר לארגונים בהם נעשה שימוש בטכנולוגיות הכוללות איסוף של מידע אישי ורגיש, לאתר מראש סיכונים אפשריים לפרטיות הציבור ולצמצמם מבעוד מועד