הנעליים יהפכו קלות יותר

לוחמי יחידות השדה, תומכי לחימה והחיילים העורפיים יזכו החל מגיוס נובמבר הקרוב לנעול נעליים קלות ונוחות יותר, אשר כוללות כריות ריפוד וסוליה לבלימת זעזועים. במקביל בצה"ל נמצאים היום בבחינה מדי לחימה מיוחדים וכן מדי ב' חדשים

נעליים צבאיות (צילום: דו"צ)

לוחמי יחידות השדה, תומכי לחימה והחיילים העורפיים יזכו בקרוב לנעול נעליים קלות יותר מאלו הקיימות כיום, נעלים שיש בהן גם סוליה כפולה לבלימת זעזועים וכרית ריפוד מעל העקב למניעת שפשוף ברגליים בזמן ההסתגלות לנעל.

אותן נעליים נכנסו לשימוש של חיילי החי"ר בצה"ל כבר לפני כשנתיים וכעת מצטיידים מרכזי הציוד של אגף הטכנולוגיה והלוגיסטיקה (אט"ל) בנעלים לכלל החיילים. עלות הנעליים החדשות זולה ב-25 אחוז מעלות הנעל הצהל"ית שבה עושים שימוש היום.

לדברי רס"ן דימיטרי רומיאנצב, רמ"ד הלבשה והנעלה במחלקת הציוד הלוגיסטי באט"ל, המתגייסים החדשים יזכו לקבל את הנעלים החדשות כבר בגיוס נובמבר הקרוב, כאשר חיילים הותיקים יותר יוכלו להחליף את נעלי הגומי-גומי הרגילות בזוג אחר אך מאותו סוג.

במקביל לכניסתן של נעלים חדשות לשימוש החיילים, בחודשים האחרונים נמצאים בבחינה אצל חיילי יחידת הלוט"ר בצה"ל, מדים חדשים שהותאמו במיוחד ללחימה בתנאי סביבה ומזג האוויר קשים. המדים שהוכנו על ידי תעשיות אזרחיות על פי דרישה של זרוע היבשה בצה"ל, כוללים חולצה בעלת מגנים למרפקים שעשויה מבד מנדף זיעה המותאם ללבישת אפוד, מכנסיים המותאמים לנשיאת ציוד קשירה, רתמות ואקדחים וכן מגן ברך אלסטי.

בהמשך צפויים להיכנס מדים חדשים ומותאמים על פי דרישות המפורטות גם ליחידות כגון שלדג ושייטת 13 וכן מדים אלה יבחנו גם בקרב מספר יחידות חי"ר.

כמו כן, גם אנשי הקבע צפויים לזכות בקרוב במדי ב' חדשים, המדים שאף הם נמצאים בבחינה בימים אלה, אמורים להיות ייצוגיים ונוחים יותר מהמדים הקיימים כיום.

הכתבה פורסמה לראשונה בביטאון "במחנה"

אולי יעניין אותך גם

זיהום אוויר חמור בניו יורק בשבוע שעבר. מקור הזיהום: שריפות החורש בחוף המערבי. צילום: Anthony Behar/Sipa USA via REUTERS

הסטארט-אפ הסביבתי שרוצה שננשום אוויר נקי יותר

מעל אלפיים ישראלים מתים מדי שנה כתוצאה מזיהום אוויר. בשיחה עם ישראל דיפנס מספרת מדענית האטמוספירה של חברת בריזומטר על האתגרים המקומיים והגלובליים של התופעה, ומסבירה מדוע לפעמים עדיף להישאר על הספה בבית במקום לצאת לרוץ