הממשלה אישרה את רפורמת הגיוס

החוק יובא להצבעה במליאת הכנסת בשבועות הקרובים

הממשלה אישרה היום, ברוב של 14 שרים מול 4 נמנעים, את רפורמת הגיוס של ועדת פרי, להסדרת סוגיית שילובם של תלמידי הישיבות בשירות הצבאי והאזרחי ולהגברה משמעותית של השוויון בנטל בחברה הישראלית. החוק יובא לאישור במליאה בשבועות הקרובים.

לפי המתווה שגיבשה הוועדה ינתן פטור לכ-1,800 בני ישיבות מתוך 8,000 בשנתון. בנוסף, החוק מקצר את שירות הגברים בצה"ל ל-32 חודשים, מאריך את שירות הנשים בצה"ל ל-28 חודשים ומגביר משמעותית את השוויון בנטל שירות המדינה.

רפורמת הגיוס תכלול הגדרת יעדי גיוס,תמריצים חיוביים ושליליים החל מאוגוסט 2013,והחלת הסנקציות הקבועות בחוק שירות ביטחון על המפרים את החוק על ידי השתמטות מצה"ל, או על ידי השתמטות מלימודי תורה בתקופת דחיית השירות. באמצעות תכנית לשילוב החרדים בשוק העבודה, החוק יאפשר לעשרות אלפי חרדים להיות חלק פעיל ויצרני בכוח העבודה בישראל, דבר אשר יכול לתרום תרומה משמעותית לכלכלה ולמשק הישראלי.

ועדת השרים, בראשות שר המדע, הטכנולוגיה והחלל, יעקב פרי מנתה גם את שר הביטחון, בוגי יעלון, השר לבט"פ, יצחק אהרונוביץ, שרת התרבות והספורט, לימור לבנת, השר להגנת הסביבה, עמיר פרץ ושר השיכון , אורי אריאל.

אולי יעניין אותך גם