"המל"ט צילם הכנות לתרגיל צבאי"

ה"סנדיי טיימס": המל"ט שהופל מעל ישראל העביר תמונות של ההכנות לתרגיל הישראלי-אמריקאי הגדול

העיתון הבריטי "הסנדיי טיימס" מדווח כי המל"ט האיראני שיורט בשבוע שעבר הספיק לשלוח תמונות של בסיסים צבאיים סודיים בארץ, וכי הוא ככל הנראה העביר תמונות מההכנות של התרגיל האמריקאי-ישראלי הגדול שהחל לאחרונה.

על פי הדיווח בעיתון, המל"ט שהה באוויר כשלוש שעות לפני שיורט על ידי מטוסי חיל האוויר הישראלי וכי עובדה זו מטילה ספק ביכולת ההגנה האווירית של ישראל. לטענת העיתון המל"ט הספיק להעביר תמונות של אתרי טילים בליסטיים, שדות תעופה וייתכן שאף העביר תמונות של הכור הדימונה.

ה"סנדיי טיימס" מצטט גורם ישראלי צבאי שמותח ביקורת על העובדה שהמל"ט לא יורט לפני שחדר לשטח ישראל. "איך אנחנו יכולים להגן על המדינה הזאת מאלפי טילים ומרגמות אם אנחנו לא יכולים לחסום מל"ט איראני אחד?", אמר הגורם. 

עוד נטען כי מדובר במל"ט מדגם "שאהד 129" איראני, ככל הנראה, שהושק בטהרן לפני כחודש. לטענת האיראנים למל"ט טווח של כאלפיים ק"מ וכי הוא מסוגל לשאת חימוש.

אולי יעניין אותך גם

Secretary of State Antony J. Blinken attends a virtual roundtable with the Asian American Foreign Affairs Association at the U.S. Department of State in Washington, D.C. on July 22, 2021. [State Department photo by Freddie Everett/ Public Domain]

ארה"ב שוקלת להטיל סנקציות על מכירות נפט איראני לסין

מקורות בוושינגטון אמרו לרויטרס כי אם טהרן תשוב לשיחות וינה, אין סיבה להעניש מחברות המוכרות נפט איראני