המטרה: הבורסה בלונדון

המשטרה בבריטניה הצליחה לסכל פיגוע שתכנן ארגון אל-קעאדה בבירה. תשעה חשודים הודו כי ביקשו לפגועי באתרים מרכזיים בעיר ובאישים בכירים בממלכה המאוחדת

תמונה: Dreamstime

כוחות הביטחון בבריטניה סיכלו פיגוע של ארגון אל קעאדה במרכז לונדון. ארבעה אזרחים בריטים הודו כי תכננו לפוצץ את הבורסה לניירות ערך בבירה הבריטית. הארבעה נעצרו בדצמבר 2010.

יחד איתם נעצרו חמישה בני אדם נוספים שיואשמו במעורבות בפעילות טרור. ממסמכי התביעה, עולה כי התשעה תכננו לפוצץ, מלבד הבורסה, גם בניינים מפורסמים נוספים, ביניהם את הביג בן, ואף תכננו לפגוע במספר אישים בכירים בממלכה המאוחדת – ביניהם ראש העיר, ורבנים ידועים.

בכלי התקשורת בבריטניה מדווחים כי התשעה היו אמורים לעמוד במשפט בקרוב, אך החליטו להודות במעשים בניסיון להקל בעונשם. המשטרה בריטניה אומרת כי התשעה נעצרו באחד המבצעים הגדולים ביותר שנערכו בשנתיים האחרונות במטרה להילחם בטרור הגלובלי.

אולי יעניין אותך גם

צילום: דובר צה״ל

דעה | החלטות על מינוי בכירים במערכת הביטחון מעוכבות בגלל פוליטיקה 

החלפת ראשי ארגונים, יו״רים בחברות ביטחוניות, מנהל רשות החברות והארכת כהונה לרמטכ״ל הן חלק מההחלטות שהממשלה מחליטה לא לקבל. ״האם שיקולים פוליטיים זרים עומדים מאחורי העיכובים האלה?״, מתריעה התנועה לאיכות השלטון