המגע הישראלי

"ישראל הזהירה בפני שימוש בנשק כימי בסוריה, העולם לחץ ואסד נכנע", כך מדווח העיתון "הניו יורק טיימס"

העיתון האמריקאי "הניו יורק טיימס" חושף כי מקורות צבאיים בישראל פנו לארה"ב בסוף חודש נובמבר, ודנו עם עמיתיהם בפנטגון במידע מודיעיני, שהעלה כי סוריה עושה הכנות סופיות לשימוש בנשק כימי.

על פי הדיווח, המידע הועבר לארה"ב בהתבסס על תצלומי לוויין, והעלה כי חיילים סורים בשני אתרי אחסון עירבבו כימיקלים - ככל הנראה כדי ליצור גז סארין - והטעינו אותו לפצצות שניתן להשליכן ממטוסים. כתב העיתון מדווח כי בתוך מספר שעות מהעברת המידע הישראלי, הנשיא אובמה עודכן בסוגייה. על פי הדיווח אסד היה מסוגל להורות לחייליו לעשות שימוש בפצצות בתוך שעתיים מה שלא הותיר זמן רב לתגובה מערבית.

ה"ניו יורק טיימס" טוען כי מיד לאחר מכן הוציא אובמה אזהרה פומבית לאסד במטרה לעצור אותו משימוש בנשק כימי וכמו כן חושף העיתון כי מסרים אישים וחשאיים הועברו לאסד מרוסיה, עיראק, טורקיה וכנראה גם ירדן. לחץ בינ"ל זה עזר ככל הנראה והליך הכנת הפצצות הופסק.

אולי יעניין אותך גם

The State Correctional Institution Laurel Highlands prison for the elderly and infirm, where a coronavirus disease (COVID-19) outbreak has infected more than half of the inmates in Somerset, Pennsylvania on December 5, 2020. REUTERS/Maranie R. Staab
 

הניו יורק טיימס: מערכת הכליאה בארה"ב הייתה גורם מכריע בהיקפי ההדבקה בקורונה

המחקר מצא כי היו יותר מ -1,400 מקרי הדבקות של אסירים חדשים ושבעה מקרי מוות בממוצע בכל מתקני הכליאה מדי יום. אלפי אסירים ואנשי צוות נדבקו. מאות מתו מסיבוכים של המחלה