הכי קרוב למלחמה

חטיבת כפיר, כוחות שיריון וחיה"א ערכו תרגיל שדימה לחימה במתאר הצפוני. צפו בסרטון

חטיבת "כפיר" השלימה בשבוע שעבר תרגיל חטיבתי ביהודה ושומרון שדימה תרחיש קרוב ככל הניתן למלחמה אמיתית במתאר הצפוני. בתרגיל שבו לקחו חלק גם כוחות שריון וחיל האוויר, נבחן תפקודן של היחידות ומוכנותן למצב מלחמה שכזה.

הגדודים החלו את התרגיל בהליכה של 20 קילומטרים ממפקדת חטיבת שומרון לאזור בו תורגל כיבוש מדומה של כפר. בהמשך הם "כבשו" אזור נוסף, והאקט האחרון כלל תרגיל רטוב בשטחי אש, סמוך למעלה מכמש. מטרת התרגיל הייתה לדמות מצב קרוב ככל האפשר למצב מלחמה, גם מבחינת מאפייני הקרקע וגם מבחינת דימוי האויב. הלוחמים נדרשו לכושר גופני גבוה, נשיאת משקלים כבדים, הפגנת גמישות וקבלת החלטות מהירה. מסוקי קרב שליוו את הכוחות מהאוויר סייעו בזיהוי מטרות ומקורות ירי

מפקד פיקוד מרכז, האלוף ניצן אלון, אמר בתרגיל כי "החטיבה פעלה בהרכב מלא עם גדוד טנקים, שיתוף פעולה ברמה מאוד גבוהה. 'כפיר' בהחלט חטיבה שרלוונטית לכל זירות הלחימה בכל צה"ל, וגם תמשיך להוביל את הלחימה בטרור ביהודה ושומרון"

גם מפקד אוגדת 162, תא"ל מוטי ברוך התייחס לתרגיל ואמר כי "מדובר בתרגיל מלמד ומאתגר, גם פיזית וגם מבחינת חשיבה ברמת ההחלטות שהדרג הפיקודי צריך לקבל.

אולי יעניין אותך גם