הכירו את מגן רוח: מערכת מכ"ם טקטית ניידת

התע"א חושפת את מערכת מגן רוח המגלה, מאכנת ומתריעה על איומי תלול מסלול כמו רקטות, מרגמות ופגזים ומאפשרת בנוסף גילוי של מטרות אוויריות, ונמצאת בתהליכי אספקה לצה"ל. בתערוכת יורוסטורי תציג התע"א מגוון פתרונות יבשתיים

הכירו את מגן רוח: מערכת מכ"ם טקטית ניידת

התעשייה האווירית חושפת את מגן רוח - מערכת מכ"ם טקטית ניידת הנעה עם הכוחות המתמרנים למען הגנתם. המערכת נמצאת בתהליכי אספקה לצה"ל. מערכת מגן רוח מגלה, מאכנת ומתריעה על איומי תלול מסלול כמו רקטות, מרגמות ופגזים ומאפשרת בנוסף גילוי של מטרות אוויריות כמו מל"טים, גלשנים ועוד.

מגן רוח מאכן בצורה מהירה ומדויקת מאוד את מקור הירי ובכך מאפשר השבת אש יעילה לנטרול מקור הירי. בנוסף, מגן רוח משערך את נקודת הפגיעה הצפויה תוך זמן קצר מהשיגור ובדיוק גבוה ומעביר התראה סלקטיבית לכוחותינו בטרם תתרחש פגיעה בהם. המערכת ניתנת להתקנה על מגוון פלטפורמות – האמר, טרקטורון, נגמ"ש ורכבים ומסוגים שונים וכן גם על אמצעים נייחים כמו מוצב צבאי ולמשימות סיור גבולות. יתרונה הגדול של מגן רוח הוא פשטות הפעלתה, תוך שמירה על רמת ביצועים גבוהה וייחודית.

המערכת, פרי פיתוחה של אלתא מערכות, חטיבה וחברה בת של התעשייה האווירית, מבוססת על מרכיבים בשלים ומבצעיים תוך שימוש בתוכנה ובאלגוריתמיקה מורכבת שהוכחה מבצעית. מגן רוח מורכב ממכ"ם בעל יכולת סריקה אלקטרונית (ללא צורך בסיבוב מכני) היכול לגלות ולעקוב אחר מטרות רבות במקביל. המכ"ם מתאפיין ביכולת גילוי לטווחים גדולים של מטרות בעלות שטח חתך מכ"מי נמוך ( מטרות "קטנות" מבחינת גילוי מכ"מי) ובמגוון מהירויות. למערכת יכולת ניידות גבוהה ומאפשרת פריסה והפעלה מהירה פשוטה מאוד. המערכת מצטיינת באמינות גבוהה – ללא חלקים נעים וללא אמצעי קירור אקטיביים.

שמים דגש על היבשה

בשבוע הבא תציג התעשייה האווירית מגוון פתרונות בתערוכת יורוסטורי שתתקיים בצרפת. ביות היתר תציג החברה טילי תקיפה שונים, מערכות מל"טים המיועדות לאיסוף מודיעין דוגמת "תעתוע" ו"מיני ברדלס", מטע"דים אלקטרואופטיים, מערכות מכ"ם טקטיות, מושבים סופגי אנרגיה לרכבים ממוגנים ועוד. בתערוכה ייחשפו מערכות להגנה מתקדמת של כוחות טקטיים.

בתעשייה האווירית שמים דגש על נושא היבשה ומתמקדים ביישום היכולות המתקדמות של החברה בתחומי החלל והאוויר גם לפעילות היבשתית. ההולך ומתפתח ומרכזים פעילות ייחודית ומתקדמת בקנה מידה בינלאומי בתחום מערכות תקשורת, העברת נתונים ומידע ומערכות טקטיות לניהול שדה הקרב. המגוון העצום של אמצעי איסוף המודיעין מתוצרת התעשייה האווירית וחיבורם עם אמצעי תקשורת - כדוגמת מערכת TAC4G של החברה, יוצר שילוב ייחודי המוביל לעליונות בשטח. בנוסף, בעקבות ההתפתחויות הטכנולוגיות של השנים האחרונות, ויכולות המזעור, מתרגמת החברה יכולות מתקדמות ביותר מתחומי האוויר והחלל לתחום היבשתי. גם יכולותיה הניכרות של התעשייה האווירית בתחום הרובוטיקה באות לידי ביטוי נרחב בשדה הקרב המתפתח לכיוון זה בעלם בכלל בישראל בפרט, עקב הרגישויות הגבוהה לחיי אדם.

מנכ"ל התעשייה האווירית יוסי וייס אמר: "שדה הקרב היבשתי מתחזק ואנו נותנים לו, באופן אסטרטגי, מקום מרכזי בפעילות שלנו. התעשייה האווירית מציעה מגוון יוצא דופן של פתרונות מתקדמים מעולמות תוכן שונים המתחברים למענה שלם וקוהרנטי, תחת קורת גג אחת. אנו לא מוכרים רק מוצרים אלא פתרונות כוללים, וזאת בהסתמך על הידע הטכנולוגי המקיף, שבמקרים רבים הינו ייחודי מסוגו בעולם. אין כיום חברות רבות בעולם המסוגלות לספק פתרונות כוללים מסוג זה באופן עצמאי לחלוטין כמונו".

אולי יעניין אותך גם