הירי בצפון: ממשלת ישראל חיה בלה-לה-לנד

הירי בצפון: ממשלת ישראל חיה בלה-לה-לנד

כמו מפי מקהלה מאומנת היטב, נשמעו הבוקר התגובות של הדוברים הרשמיים לירי של הקטיושות מלבנון לצפון הארץ הלילה. "האירוע הוא נקודתי" או ה"האירוע הוכל" או "תקרית חד פעמית". זה היה צפוי.

לא מכבר אמר חסן נסראללה כי הוא "למד את דרך החשיבה של הישראלים". כשנסראללה אומר - צריך להקשיב כי הוא יודע על מה הוא מדבר. הוא יודע כי ישראל, בניגוד לכל מדינה אחרת בעולם, מוכנה שחלק גדול מאוכלוסייתה תחיה תחת איום מתמיד, וזאת רק כדי שלא להגיב על ירי של רקטות כמו שהייתה עושה כל מדינה דמוקרטית בעולם.

אבל בדרום הארץ לא מגיבים או מגיבים בצורה מגוחכת, אז נסראללה למד והוא יודע שטפטוף של רקטות לא יביא את ישראל להגיב. אז כך הוא מסייע לאדוניו בטהרן מבלי לסכן את אנשים ואת עצמו. מה זה אומר עלינו? ששוב מוכיחה ממשלת ישראל כי היא חיה בלה לה לנד.

זה יתחיל בטפטוף קטן של רקטות על הצפון, ימשיך בטפטוף גדול יותר. ישראל לא תגיב, כי ישראל, למרות כוחה הצבאי הרב, מפחדת ממה יאמר העולם. אם למשל בתגובה לירי אמש היה צה"ל משתק את אחת מתחנות הכוח הפועלות בלבנון, אולי היו אזרחי לבנון מנסים למנוע את השיגור הבא של רקטות לצפון ישראל.

אבל זה לא קורה ונסראללה, איש חכם, יודע את זה ומנצל זאת עד תום.

אולי יעניין אותך גם

bigstock

״חוק התקשורת הדיגיטלית - פגיעה קשה בפרטיות ובהגנה על המידע של אזרחי ישראל״

ארגוני החברה האזרחית מציינים בפנייה למשרד האוצר במכתבם המשותף כי נוסף על חוק תקשורת דיגיטלית, טיוטת חוק ההסדרים כוללת נושאים נוספים בעלי השלכות על הפרטיות והגנת הסייבר של הציבור, כגון שימוש בטכנולוגיות פרטיות-מסחריות לניטור מיקום המשתמש לצורך תחבורה ציבורית והרחבת השימוש בארנקים ואמצעי תשלום דיגיטליים בתחום הפיננסים