היועץ המשפטי לממשלה: מדוע מונה אייזנקוט דווקא עכשיו?

יהודה וינשטיין פנה לשר הביטחון לקבל הברות על מועד מינויו של אייזנקוט לסגן הרמטכ"ל, לאחר שהנחה כי אין למנות סגן רמטכ"ל לפני הבחירות

היועץ המשפטי לממשלה, יהודה וינשטיין, ביקש אמש ממשרד הביטחון ומהשר אהוד ברק לקבל הבהרות בנוגע למינויו של האלוף גדי אייזנקוט לתפקיד סגן הרמטכ"ל.

פנייתו של וינשטיין הגיעה לאחר שהנחיה של אחז בן ארי, היועץ המשפטי של מערכת הביטחון, קבעה שאי אפשר למנות את האלוף אייזנקוט בתקופת בחירות, בהתאם להנחיות שפרסם וינשטיין. ההנחיה נמסרה גם לשר הביטחון אהוד ברק, עם העתק ליועץ המשפטי לממשלה. וינשטיין גילה על מינויו של אייזנקוט מהדיווחים בתקשורת.

את שירותו הצבאי החל אייזנקוט בשנת 1978 בחטיבת גולני בה ביצע תפקידי פיקוד שונים: מפקד כיתה, מחלקה ופלוגה, קצין האג"ם של החטיבה, מפקד פלוגת ה-'עורב', מפקד גדוד 13 וסגן מפקד החטיבה. בשנים 1991-1992 שירת בתפקיד קצין מבצעים של פיקוד צפון.

בשנים 1992-1995 פיקד על חטיבת חיל רגלים במילואים. בשנת 1994 מונה למפקד החטיבה המרחבית אפרים במקביל לפיקודו על חטיבת חיל רגלים במילואים. בין השנים 1997-1999 פיקד על חטיבת גולני. בשנת 1999 מונה לתפקיד המזכיר הצבאי של ראש הממשלה ושר הביטחון. בין השנים 2003- 2001 פיקד אייזנקוט על עוצבת "עמוד האש".

ביוני 2003 מונה למפקד אוגדת יהודה ושומרון. בחודש אוקטובר 2005 מונה האלוף איזנקוט לראש אגף המבצעים במטה הכללי. האלוף גדי איזנקוט בוגר תואר ראשון בהיסטוריה כללית באוניברסיטת תל-אביב, ובוגר המכללה ללימודי צבא וביטחון בארצות הברית.

אולי יעניין אותך גם