הטייסים החדשים של חיל האוויר

השבוע יגיע קורס הטיס מספר 165 לסיומו. בין הבוגרים ארבע נשים ורובם מגיעים מערי המרכז. צפו בדור הבא של קורס הטיס

חיל האוויר - הדור הבא: טקס "מסדר כנפיים" של מחזור 165 של קורס הטיס של חיל-האוויר, יתקיים בהמשך השבוע במעמד שר הביטחון אהוד ברק, הרמטכ"ל רא"ל בני גנץ ומפקד חיל-האוויר, האלוף אמיר אשל.

כמה פרטים על הרכב הבוגרים הטריים: 37% מבוגרי הקורס הינם עירוניים, 26% מגיעים מהיישוב, 23% גרים ביישובים קהילתיים כמו כפרים ומועצות מקומיות, ו-13% בני קיבוצים. בחתך כללי, 27% מגיעים מהצפון, 63% מהמרכז ו-10% מהדרום. 13% ממסיימי הקורס לא נולדו בארץ.

את קורס הטיס יסיימו הפעם  ארבע בנות במגמות נווטי קרב, נווטי תובלה ומכוננים, ביניהם נווטת הקרב הדתייה הראשונה.  50% מבוגרי הקורס הרחיבו בתיכון מקצועות ריאליים, 13% למדו במגמה הומאנית. 37% שילבו בין השניים. 74% מהמסיימים לקחו חלק בפעילות בתנועות הנוער השונות, והמובילה עם יותר מ-26% היא תנועת הצופים.

כשליש מבוגרי הקורס התנדבו לשנת שירות לפני גיוסם (34% בשנת האקדמיה של הקורס בחרו 42% מהמסיימים להשלים תואר בניהול מערכות מידע. 37% למדו כלכלה וניהול, 18% בחרו בפוליטיקה וממשל, ורק 3% בחרו למדו מדעי המחשב. 34% מאימהות הבוגרים מחזיקות במשרת הוראה. 13% מאבות הבוגרים חקלאים, אחוז זהה עוסקים במקצועות הרפואה, ו-21% עצמאים. 7% מבוגרי הקורס אינם הראשונים מבני משפחתם אשר יקבלו את סיכת כנפי הטיסה הנכספת.

קבלו הצצה לתוך הקורס המסיים:

 

אולי יעניין אותך גם

מראה, מראה שעל הקיר - מי יהיו מפקדי הטייסות הבאים של חיל האוויר?

קורס מפקדי טייסות מתקיים בימים אלו בצה״ל. אל"מ ט', מפקד הקורס: "בעשרה החודשים הראשונים המטרה היא היכרות המערכות והתהליכים המבצעיים של צה"ל. ואילו בחודשיים האחרונים עוסקים בפרקטיקה של אתגרי הפיקוד האווירי״