החשד: ריגול עבור אירן

הותר לפרסום כי חרדי המשתייך לנטורי קרתא מואשם בריגול למען איראן.

נשיא איראן בפגישה עם נטורי קרתא ב-2012 (צילום מסך מיו-טיוב. למצולמים אין קשר למקרה)

תושב ירושלים, המשתייך ל"נטורי קרתא", נאשם כי הציע לרגל עבור איראן - כך הותר היום (חמישי) לפרסום. לפני כשנתיים וחצי, החליט האיש, בשנות הארבעים לחייו, ניסה ליצור קשר עם נציגי הממשל האיראני ולהציע את עצמו לשירותם, כמי שמוכן לאסוף מידע מודיעיני על מדינת ישראל ולהעבירו לידם.

הוא נאשם ביצירת מגע עם סוכן חוץ, גילוי כוונה לבגוד וניסיון לסייע לאויב במלחמתו עם ישראל. במהלך חקירתו בשירות הביטחון הכללי, מסר הנאשם כי המניעים למעשיו היו שנאה לישראל ורצון לקבל תמורה כספית.

לפי כתב האישום, בינואר 2011 טס האברך מישראל לברלין. יומיים לאחר הגעתו, התייצב הנאשם בשגרירות האיראנית, פנה לפקיד בכניסה ואמר לו שהוא ישראלי שמעוניין לשוחח איתם. הפקיד הנחה את הנאשם להיכנס לשגרירות, שם פגש הנאשם 3 אנשים שזהותם אינה ידועה, אשר אחד מהם הציג עצמו בשם "האג'י באבא". הנאשם סיפר לאיראנים כי הוא אזרח ותושב ישראל, המשתייך לעדת "נטורי קרתא", והסביר להם את עיקרי אמונתו השוללת קיומה של מדינת ישראל ושאיפתו להחלפת השלטון הקיים בשלטון של "גויים".

הנאשם הציע לאיראנים לאסוף עבורם מודיעין.

מעצרו הוארך עד ליום שני 05/08/2013. צו איסור הפרסום צומצם לשמו ופרטי זיהוי שלו בלבד.

אולי יעניין אותך גם

ראש המוסד לשעבר: "ביידן לא התחייב שימנע מאיראן להיות מדינת סף גרעינית"

דני יתום מהכנס הביטחוני של תדמור. באדיבות משרד תדמור לוי ושות'

ראש המוסד לשעבר: "ביידן לא התחייב שימנע מאיראן להיות מדינת סף גרעינית"

אלוף (מיל׳) דני יתום, ראש המוסד לשעבר, דיבר במפגש סגור שערך הדסק הביטחוני וה-HLS במשרד תדמור לוי ושות', בראשו עומד עו"ד שמעון אבירן, לשעבר סגן היועמ"ש למערכת הביטחון