החמאס שיגר עשרות טילים נגד מטוסים

הקרב על המרגמות: חיל האוויר הנמיך טוס, החמאס ירה אש נ"מ כבדה. על פי הערכות, בעזה יש טילי -SA7 ואולי אף טילים מתקדמים יותר

החמאס שיגר עשרות טילים  נגד מטוסים

החמאס שיגר בימיםה אחרונים עשרות טילים נגד מטוסים שהנמיכו טוס כי לתקוף את חוליות משגרי המרגמות לעבר ישובי עוטף עזה, כך אומרים גורמים צבאיים. באף אחד מן המקרים לא נפגעו כלי הטיס של חיל האוויר.
 
לפי הדיווחים, ביממה האחרונה היו לפחות עשרה שיגורים של טילים נגד מטוסים מרצועת עזה.

יצוין כי כבר בתחילת חודש יולי פורסם בישראל דיפנס כי לארגוני הטרור הרצועה יש בארסנל טילי כתף נגד מטוסים מסוג SA7 (סטרלה), כך אומר טל ענבר, ראש המרכז לחקר חלל וכטב"מ במכון "פישר". יחד עם זאת, טוען ענבר כי לא צריך להוציא את האיום מפרופורציה היות וחיל האוויר יודע להתמודד גם עם איום זה.

צפו: תהלוכה צבאית של ארגון חמאס עם טילי נ"מ ביד (2013):


 

"כבר היו שימושים בעבר בסוג כזה של איום (ירי מתועד של טיל כזה היה בשנת 2012 . כנראה שהאיום אף היה קודם לכן כבר ב-2006). חיל אוויר פועל תחת הנחה שמוחזקים טילים נגד מטוסים בעזה. בחודש ינואר האחרון במצרים, הפילו מסוק באמצעות טיל כזה ( כתבה ) . חיה"א נוקט בהנחות מחמירות, שיש להם כנראה דגמים יותר מתקדמים. בשל כך, הותאמה מעטפת הפעילות של כלי הטיס. מתייחסים לזה ולא צריך להפריז. נוקטים אמצעי זהירות", מסביר ענבר.

"האיום היותר חמור הוא תרחיש שבו חוליה של חמאס תצליח להכניס איום כזה לאיו"ש ותירה אותו על מטוס אזרחי. גם אם הטיל יפספס, זה יעשה נזק תדמיתי עצום לישראל. צריך לזכור שהטילים הללו נמצאים בכמויות אדירות במזרח התיכון. אחרי התפרקות לוב, אלפי טילים כאלו עשו דרכם לארגוני טרור בסיני ועזה. כבר ראינו מערכות מלוב שהגיעו לעזה. הטילים הללו גם מיוצרים באירן וצפון קוריאה, עובדה ההופכת את הסחר בהם לקל יותר. ארגון חמאס ישתמש בכל מה שיש לו, ברגע שהוא יחשוב שיש לזה השפעה. אבל בסך הכל האיום מוכר ונלקח בחשבון. מתאימים לו מעטפות טיסה ומערכות הגנה בהתאם".

צפו בסרטון הפלת המסוק המצרי בסיני:

אולי יעניין אותך גם