"החמאס מכין עצמו לעימות מול ישראל"

שר הביטחון התייחס לחשיפת מנהרת הטרור באזור עוטף עזה ואמר כי צה"ל ימשיך לפעול לסיכול פיגועים

שר הביטחון (צילום: אריאל חרמוני, משהב"ט)

שר הביטחון, משה (בוגי) יעלון התייחס לחשיפת מנהרת הטרור באזור קיבוץ עין השלושה בשבוע שעבר. "חשיפת מנהרת הטרור בגבול רצועת עזה מהווה הוכחה נוספת כי ארגון הטרור חמאס, על אף הרגיעה שנכפתה עליו ואשר מתקיימת בזכות כוח ההרתעה של צה״ל, ממשיך להכין את עצמו לעימות מול מדינת ישראל ולפעולות טרור במידה ויחוש כי הדבר אפשרי.

"חשיפת המנהרה בידי כוחות צה״ל ראויה לכל שבח, שכן היא מנעה ניסיונות פגיעה באזרחים ישראלים המתגוררים בסמוך לגבול ובכוחות צה״ל אשר נמצאים באזור. על צה״ל וכוחות הביטחון להמשיך לפעול כדי לחשוף ניסיונות נוספים של החמאס ושל ארגוני טרור אחרים לפגוע באזרחי ישראל ובחיילי צה״ל, ומחובת כל הנוגעים בדבר לשמור על עירנות מרבית שכן הנחת העבודה שלנו היא שבכל עת מנסים גורמי טרור בעזה לחפור מנהרות נוספות שישמשו להוצאת פיגועים אל הפועל ברגע שיתאפשר להם. בסוף השבוע הוריתי על הפסקת העברת חומרי הבניין לרצועת עזה.

"נמשיך לפעול בנחישות, באחריות ובשיקול דעת כדי לשמור על ביטחונה של מדינת ישראל ועל ביטחונם של אזרחיה, ונפעל ביד תקיפה נגד כל מי שינסה לפגוע בהם".

כאמור מוקדם יותר הותר לפרסום כי נחפשת מנהרת טרור באורך של כ-1.5 קילומטר אשר נחשבת לאחת המתקדמות ביותר שנחשפו. נקודת המוצא של המנהרה ככל הנראה באזור חאן יונס. במנהרה נתגלו מסילות שהיו ככל הנראה אמורות לשמש לביצוע פיגוע רחב היקפים באזור עוטף עזה.

אולי יעניין אותך גם