החזר על הרכב למילואימניקים

אנשי המילואים יוכלו להמיר את תלושי הנסיעה בתחבורה הציבורית לכסף, ולממן נסיעה במכונית הפרטית לבסיס. באכ"א מעריכים: השיטה החדשה תיכנס לתוקף עד סוף השנה

סגן הרמטכ"ל, האלוף יאיר נוה, אישר: אנשי המילואים יוכלו לבקש להמיר את תלושי הנסיעה בתחבורה הציבורית לבסיסים לכסף. על פי ההחלטה שהתקבלה בשבוע שעבר, יקבלו המילואימניקים שנוסעים לבסיסים ברכבם הפרטי סכום הזהה לדמי הנסיעה בתחבורה הציבורית מביתם לבסיס.

בימים אלו בוחנים בצה"ל מערכת שתוכל לחשב את תעריפי הנסיעה על פי מקום מגוריו של איש המילואים והבסיס אליו הוא נקרא לשרת. על פי הצפי, עד סוף השנה הנוכחית שיטת ההחזרים החדשה תיכנס לתוקף.

בחודשים האחרונים נבחנות בצה"ל אפשרויות שונות שנועדו לספק אלטרנטיבה לתלושי הנסיעה של חיילי המילואים, מתוך הבנה שרובם מגיעים לימי המילואים ברכבם הפרטי. בין היתר, נבחנה האפשרות להחזיר לאנשי המילואים סכום קבוע בשכר שהם מקבלים בגין השירות, על מנת לכסות את הוצאות הדלק, אך היא נדחתה בסופו של דבר.

כיום, מעטים ממשרתי המילואים עדיין מנצלים את אופציית הנסיעה בתחבורה הציבורית בדרכם לתעסוקה מבצעית. בענף הבהירו כי אנשי מילואים שיהיו מעוניינים להמשיך להיעזר בשוברי הנסיעה לא ייפגעו: הם יוכלו לפנות לגורמי השלישות ביחידתם ולהמשיך לקבל אותם.

“אנו בוחנים כרגע את הדרכים לאפשר בהקדם את מימוש ההחזרים", סיפר ראש עתכ"א מילואים, סא"ל אמיר חי. “היעד שעומד לנגד עינינו הוא לעבור למתכונת החדשה עד לסוף השנה הנוכחית".

 


הכתבה פורסמה לראשונה בגיליון מס' 32 של השבועון הצבאי "במחנה"

אולי יעניין אותך גם

BIGSTOCK/Copyright: Mikonos

סקר חדש: הגידול במתקפות סייבר הביא לשיפור ביכולות האבטחה בישראל

על פי נתונים של חברת סופוס, רוב צוותי ה-IT בישראל שהתמודדו במהלך  2020 עם גידול בהתקפות סייבר חיזקו את כישורי אבטחת המידע שלהם. מדען המחקר הראשי: העתיד צפוי להיות חסר תקדים באותה מידה כמו העבר