הושלמה רכישת חברת ויז'נמפ

רפאל וקבוצת SK רכשו את החברה פיתחה טכנולוגיה ייחודית

חברת רפאל מערכות לחימה מתקדמות בע"מ וקבוצת SK (נסקא תעשיות בע"מ) בבעלות איש העסקים סמי קצב, השלימו במשותף את רכישת חברת ויז'נמפ (visionmap).

חברת ויז'נמפ אשר הוקמה לפני כ-10 שנים על ידי מיכאל פצ'טניקוב, ודים זלוטניק, פבל רדזיוילובסקי ובני יפהר ומנוהלת על ידי ירון וילן משנת 2007, פיתחה טכנולוגיה ייחודית המאפשרת לבצע צילום ומיפוי תלת-מימדי מהאוויר לשימושים אזרחיים וצבאיים.

החברה, המעסיקה כ-100 עובדים, ביניהם מספר רב של יוצאי יחידות טכנולוגיות מובחרות. החברה מפתחת, מייצרת ומשווקת שני קווי מוצרים, האחד לשימושי מיפוי אזרחי והאחר לשימוש בתחום המודיעין החזותי. מוצרי החברה הם מהמתקדמים בעולם ונמצאים בשימוש במדינות רבות בעולם. בשנת 2009 זכתה ויז'נמפ בפרס ביטחון ישראל.

בתחילת דרכה של ויז'נמאפ, כללה קבוצת המשקיעים הראשונה בחברה מבכירי המשקיעים בישראל, בינהם פרופ' אהוד ויינשטיין, ד"ר אופיר שלוי, אריאל מייסלוס ויריב גילת. בשנת 2008 רכשה רפאל 24.9 אחוזים ממניות החברה וכאמור כעת משלימה יחד עם קבוצת SK את רכישת החברה כולה.

יש לציין כי החברה לא משנה את מתכונתה ותמשיך לפעול כחברה עצמאית תחת ניהולו של הצוות הקיים, מתוך כוונה למנף את יכולות הבעלים החדשים בקידום פעילות החברה בארץ ובעולם.

אולי יעניין אותך גם