הוכפל מענק השחרור לקרביים

הכנסת אישרה הצעת חוק להכפיל את מענק השחרור לולחמים ששירתו לפחות שלוש שנים עד לסכום של 20 אלף ש"ח. בנוסף יוגדלו מענקי השחרור של תומכי הלחימה ובוגרי השירות הלאומי

לוחמי "מגלן". (ארכיון: חנן גרינבלט, "ביבשה")

מליאת הכנסת אישרה אמש פה אחד בקריאה שנייה ושלישית את הצעת החוק על פיה יוכפל מענק השחרור לחיילים. על פי ההצעה, של ח"כ משה מטלון מ"ישראל ביתנו", מענק השחרור של לוחמי צה"ל, העומד כיום על סכום של 9,648 שקלים יוכפל לסכום של 20 אלף שקלים.

מדובר בלוחמים ששירתו לפחות שלוש שנים בצבא. כמו כן, מליאת הכנסת אישרה את הגדלת מענקי השחרור של תומכי הלחימה ובוגרי השירות הלאומי. הסכומים יעלו בהדרגה עד שנת 2016. בשל המשמעות התקציבית של ההצעה, הגדלת המענקים צפויה להיעשות באופן הדרגתי לאורך השנים 2012-2016.

אישור החוק התקבל כתנאי שהציבה מפלגת "ישראל ביתנו" לקבלת מסקנות ועדת טרכטנברג, שהוקמה בעקבות המחאה החברתית. ח"כ מטלון אמר בתגובה כי "חוק הכפלת מענק השחרור מהווה צעד נוסף למימוש חובתנו כלפי האזרחים המשרתים את המדינה והנושאים בנטל".

אולי יעניין אותך גם

bigstock

״חוק התקשורת הדיגיטלית - פגיעה קשה בפרטיות ובהגנה על המידע של אזרחי ישראל״

ארגוני החברה האזרחית מציינים בפנייה למשרד האוצר במכתבם המשותף כי נוסף על חוק תקשורת דיגיטלית, טיוטת חוק ההסדרים כוללת נושאים נוספים בעלי השלכות על הפרטיות והגנת הסייבר של הציבור, כגון שימוש בטכנולוגיות פרטיות-מסחריות לניטור מיקום המשתמש לצורך תחבורה ציבורית והרחבת השימוש בארנקים ואמצעי תשלום דיגיטליים בתחום הפיננסים