הודו רוכשת 15 מל"טי הרון

ההצעה לרכוש את מל"טי ההרון של תעשייה אווירית אושרה על ידי הקבינט הביטחוני של הודו. היקף העסקה נאמד בכ-193 מליוני דולרים

Georges Seguin/wikipedia

לפי דיווח באתר timesofindia, ממשלת הודו החליטה לרכוש 15 מל"טים מסוג 'הרון' של תעשייה אווירית לצורך הגברת יכולות המעקב של הצבא ההודי לאורך הגבולות עם סין ופקיסטן. היקף העסקה מוערך ב-193 מיליוני דולרים (Rs 1,200 crore).

ההצעה לרכוש את מל"טי ההרון אושרה על ידי הקבינט הביטחוני של הודו, בראשותו של ראש הממשלה מנמוהן סינג בישיבתו האחרונה. לצבא הודו יש כיום יותר מ-40 כלים כאלו (לפי הערכות הכמות בפועל היא סביב ה-60), אשר גם הם צפויים לעבור שדרוג בעתיד הקרוב.

חיל האוויר ההודי מטיס מל"טים ישראלים מסוג  Searcher סימון I ו-II (ידוע בישראל כמרומית/חוגלה) והרון למטרות סיור ומעקב. לפי ההערכות, יש לצבא הודו לפחות 100 כלים מסוג Searcher שנמצאים בפעילות על גבולות הודו במערב, בצפון ובמזרח.

לאחר השדרוגים, חיל האוויר יהיה מסוגל להפעיל מטוסים אלה ממרחקים רחוקים ולשלוט בהם באמצעות מערכת תקשורת לוויינית.

צבא הודו היה אחד מהראשונים לחנוך מל"טים בשנות ה-90 החל ב-Searcher סימן I וסימן II אשר יכולים לפעול בגובה של 15,000 רגל ולבסוף את ההרון, שיכול לפעול ב-30,000 רגל.

פיקוד הצפון של הצבא פרסם לאחרונה מכרז עולמי לרכישת כלי טיס בלתי מאוישים זעירים לאיסוף מודיעין וביצוע סיור באזורים לאורך קו של השליטה בגבול פקיסטן, סין והודו. גם לחיל הים יש שלוש טייסות מבצעיות של מל"טים ישראליים שנפרסו לאורך הגבול המזרחי והמערבי.