הודו: ניסוי מוצלח בטיל גרעיני

טיל ה-AGNI-IV הצליח לפגוע במטרה במרחק 3000 ק"מ עם ראש נפץ במשקל טון. הטיל מסוגל לשאת ראש נפץ גרעיני והוא צפוי להיכנס במהלך השנה לייצור סדרתי

טיל ה-AGNI-IV - צילום:pib.nic.in

הודו ביצעה בהצלחה ניסוי לטיל בין יבשתי בשם Agni-IV למרחק של 3000 ק"מ המסוגל לשאת ראש נפץ גרעיני. הניסוי בוצע באי Wheeler מול חופי Odisha, הודו. בפועל הטיל מסוגל להגיע לטווח של 4000 ק"מ.
השיגור בוצע ממשגר נייד שפותח על ידי מרכז הפיתוח של משרד ההגנה DRDO (מקביל למפא"ת בארץ), הטילים מבוססים על דלק מוצק והם פגעו במטרה בדיוק של שתי ספרות. לפי הדיווח, הם עמדו בכל הבדיקות.
מערך של מכ"מים ארוכי טווח ומערכות מעקב אלקטרו-אופטיות (EOTS) הממוקמים לאורך החוף, עקבו ופיקחו אחר על הנתונים של מעוף הטיל במהלך הטיסה, כאשר שתי ספינות נכחו בסמוך לנקודת היעד ועקבו אחר השלבים האחרונים של הניסוי.
''הטילים מוכנים לייצור סדרתי", אמר אבינש צ'אנדר, יועץ מדעי לשר הביטחון של הודו. "הצלחת הניסוי לוקחת את ההרתעה של הודו לגבהים חדשים". הודו צריכה את יכולות הטיל להרתיע את סין, שברשותה טילי Dong Feng-31A המגיעים למרחק של 11,200 ק"מ, כך על פי דיווח באתר timesofindia.
ה-Agni-IV הוא טיל דו שלבי ששוקל 17 טונות והוא הגרסה הרביעית של הטיל. הוא מצויד באוויוניקה מתקדמת, כולל דור חמישי של לוח מחשב בארכיטקטורה מבוזרת ותכונות נוספות שעוזרות לו לתקן ולכוון את עצמו במהלך הטיסה .
הוא מסוגל לשאת ראש נפץ במשקל טון, והוא כולל טבעת לייזר ג'יירו מדויקת מאוד המבוססת על ניווט אינרציילית ( RINS ) , מערכת מיקרו ניווט ( MINGS ) אשר הבטיחה את הפגיעה המדויקת במטרה, כמו גם בקר דיגיטלי ומגן חום לכניסה מחדש .

"הטיל התרומם לגובה של 850 ק"מ ועשה את המרחק ב-20 דקות. מגן הכניסה מחדש עמד בטמפרטורות של 4,000 מעלות צלזיוס, כאשר החום הפנימי נותר פחות מ-50 מעלות צלזיוס", אמר צ'אנדר.

לצד הכנסת גרסת ה-IV לייצור סדרתי, מתכננים בהודו ניסויים נוספים לגרסת ה-Agni-V - טיל תלת שלבי עם טווח פוטנציאלי של 8000 ק"מ (ICBM). בנוסף, אתר ria.ru מדווח כי הודו כבר נמצאת בשלבי יישום של ה--Agni-VI שיגיע לטווח של 10,000 ק"מ.

אולי יעניין אותך גם