הדרום תחת מתקפה: הרוג מפגיעת רקטה באשקלון, חיה"א תקף בעזה

כ-30רקטות נורו לעבר יישובי הדרום; באשקלון נהרג אדם מפגיעת רקטה סמוך למכוניתו. סבב ההסלמה החל לאחר חיסול חולייה בדרום הרצועה

רקטות בעזה (ארכיון: AP)

גזרת הדרום מתחממת: אדם אחד נהרג לאחר שרקטה נחתה סמוך לבניין בעיר אשקלון. עמי משה, בן 59, אשר החנה את מכוניתו עם הישמע האזעקה, לא הצליח להימלט מפגיעה קטלנית ומת מפצעיו בבית החולים שבעיר. במהלך הלילה נורו עוד מספר רקטות לעבר באר שבע ואשקלון.

חיל האוויר תקף שישה יעדים ברצועת עזה. בחלק מהמטרות זוהו פגיעות. מדובר צה"ל נמסר כי "צה"ל לא יהסס לפעול בנחישות ובעוצמה כנגד כל גורם אשר מפעיל טרור נגד תושבי מדינת ישראל עד אשר ישוב השקט לאזור. ארגון הטרור חמאס הוא הכתובת ועליו האחריות".

אמש נורו רקטות גראד לעבר באר שבע, אשדוד וגן יבנה. אחת הרקטות פגעה פגיעה ישירה בבית ספר באשדוד, ואדם נפצע באורח קל. גם באזור גן יבנה פגעה רקטה במבנה שהיה ריק מאדם. מספר בני אדם לקו בחרדה.

בבאר שבע הצליחה מערכת "כיפת ברזל" ליירט רקטה שעשתה את דרכה לעיר. כוחות מגן דוד אדום העלו את הכוננות באזור והתושבים קיבלו הנחייה להישאר בסמוך למרחבים המוגנים. בכל מוסדות הלימוד בדרום לא יתקיימו היום לימודים. הרמטכ"ל כינס אמש את צמרת צה"ל לדון בתגובת ישראל להסלמה במצב.

מטח הרקטות לעבר ישראל הגיע בתגובה לחיסול של חיל האוויר אתמול בדרום רצועת עזה. כלי טיס של חיל האוויר חיסל את חוליית המשגרים שהייתה מעורבת בירי טיל הגראד לעבר אשדוד ביום רביעי האחרון.

בתקיפה בדרום רצועת עזה, היכן ששכנה בעבר ההתנחלות עצמונה, נהרגו לפחות שישה מפעילי הג'יהאד האיסלאמי. בין ההרוגים נמצא גם אחמד א-שייח חליל, מפקד בכיר בפלוגות אל-קודס, הזרוע הצבאית של הארגון. חליל עמד בראש יחידת ההנדסה והייצור הצבאי של פלוגות אל-קודס.

דובר ארגון הג'יהאד האיסלאמי, איים בתגובה חריפה בעקבות החיסול. "התקיפה הזו הייתה הגדולה ביותר נגד תנועת הג'יהאד מאז הוכרזה הרגיעה בין ישראל לפלגים ברצועה". הוא הוסיף כי "ישראל מעוניינת להתגרות בהתנגדות, וזה לא יעבור ללא תגובה. ישראל תשלם מחיר יקר על פשעיה".